1. 1.
  bir ara televizyonlarda karşılaşırdık bu sloganla. umut vakfi'na aittir. hep merak etmişimdir neden başında bireysel ibaresi bulunur diye. silahlanmaya hayır dese olmuyor mu? bireysel silahlanmaya hayır da, devletlerin silahlanmasına evet mi? bastırmadan da bir puan alabilmek mümkün mü?
  1 -2 ... hodbin
 2. 2.
  bir gün ırak'ın başına gelenlerin bu ülkenin başına da gelebileceğini göz ardı eden slogan...
  -1 ... enemyof
 3. 3.
  baba ben maganda oldum sloganına karsı bi söylem...
  ... seirios
 4. 4.
  kesinlikle karşı çıkılması gereken kampanyadır. hırsızı var uğursuzu var, amerikası var, rusyası var.

  unutulmasın kurtuluş savaşı halkın elinde kalan tek parça silahlarla kazanıldı.

  (bkz: maraş)---> (bkz: kahramanmaraş)

  (bkz: urfa)---> (bkz: şanlıurfa)

  (bkz: ayıntap) ---> (bkz: gaziantep)

  not: belki bilen vardır. maçtan sonra silah atan puşt başlığını ben açtım. tezat gibi görünmesin. karşı çıktığım silahın bir güç gösterisi, erkeklik ispatı gibi ve masum insanlara zarar verecek şekilde malca kullanılmasıdır.

  yoksa insanların evinde silah olmasına karşı değilim. hatta gerekli olduğunu bile düşünüyorum. evimde silah var ama bir kez bile düğünde, eğlencede, kutlamada sıkılmadı. hatta boş bir arazide atış talimi bile yapılmadı. dede yadigarı.
  1 -1 ... sahrut
 5. 5.
  iyi insanların kötüler karşısında daima savunmasız ve aciz kalmasına sebep olacak saçma kampanya.

  bireysel silahsızlanma, meydanı, bir araya gelip sokak arası mafyası kuran üç beş ite bırakmaktır. çetecilik oynayanlara, tiner koklayıp eline bıçağı alınca kendini padişah sananlara teslim olmaktır.

  kötüler nasılsa kampanya manpanya iplemiyor, kanun hukuk tanımıyor. devletin de her sokağa karakol kuracak hali olmadığına göre, yapılması gereken bireysel silahlanmayı engellemeye çalışmak değil teşvik etmektir.

  evet, bireysel silahlanma özendirilmeli. özendirilmeli ki, kimsenin etlisinde sütlüsünde gözü olmayan, işinde gücünde insanlar da silah sahibi olsunlar, güç dengesi kurulsun.

  yoksa biri sıkar biri bakar, kıyamet ondan kopar.
  1 ... oyuna devam
 6. 6.
  maç sonrası yaralananların ve ölenlerin durumları göz önüne alınırsa, bizimde bi,raz kontrolsüz olduğumuz gerçeği ile doğru bir önermedir. ancak ne diyelim günümüz şartları da bazen gerektirmektedir. kotrolü sağlanmalı, sıkı tedbirler alınmalıdır. kişi de sorumluluk taşıyabiliyorsa ve tabiki zorunluysa o silahı almalıdır. yoksa almamak en iyisidir.
  1 ... archytct
 7. 7.
  bu tip kampanyalar genelde kendini savunmak için silah bulunduran dürüst insanların vicdanlarına hitap eder ama silahıyla sağa sola ateş eden toplum düşmanı yasadışı insanların ise umrunda olmaz.o yüzden dürüst namuslu insnların bireysel silahlanmasına hayır değil evet demek lazım diye düşünüyorum.
  1 ... tufi
 8. 8.
  kampanya ile halledilemeyecek olan meseledir. devlet tarafindan yurutulen bir calismayla, kanunla, kararname ile her ne ise ya herkesten alirsin silahlari, ya da serbest birakirsin toptan. yani benim simdi elimde 3 tane silah, 2000 kusur tane de mermi var. hukukun hukuk olmadigi, sucsuzu degil hirsizi, katili, gaspciyi kolladigi, herkesin yaptiginin yanina kar kaldigi bu ortamda ben enayi miyim ki gideyim kendi ellerimle silahimi teslim edeyim ?
  1 -1 ... migfer
 9. 9.
  (bkz: türkleri silahsızlandırmak isteyen devletler)
  ... jack bravo
 10. 10.
  siz hayalleri olan birinin yanlışlıkla ateşlenen bir silahtan çıkan kurşunla son nefesini verdiğini biliyor musunuz?

  üstelik sadece bir kaç gün önce görmüş ve sohbet etmişliğiniz var mı peki?

  kendine göre hayalleri vardı. o da herkes gibi mutlu olmak istiyordu.

  ama arkadaş ortamında hava atma amacıyla çekilen bir silahtan çıkan kurşunla son buldu hayatı.

  henüz daha 19 yaşındaydı. önünde yaşaması gereken çok fazla şey vardı.

  ölümünün ardından annesi çok fazla dayanamadı bu acıya. iki yıl sürmedi kahrından bu dünyayı terk etmesi. babası ise yaşıyor hala. tabi buna yaşamak denirse.

  bu yüzden bireysel silahlanmaya hayır.

  unutmayın bir gün aynı şeyler birimizin başına gelebilir. nereden geldiğini bile asla bulamayacakları bir kurşunla can verebiliriz.

  lütfen!
  1 ... herkes gibi