bugün

Oldu o zaman... sokakta kavga oluyor en azından yumruk yumruğa ,ikisi sadece birbirine zarar veriyor. Herkes silah taşırsa vay halimize. Omuz omuza çarpışınca kavga çıkaran tipler sizce ne yapar dersiniz?
Türkiye gibi bir ülkede ehliyetin haybeden verilişi bile tartışılırken bireysel silahlanma konu dahi olmamalı.

Canı sıkılan adam vuracak.

Silahını temizlerken kendini ve ailesini vuran adam haberleri artacak.

Babasının silahını alıp kavga ettiği insanları öldüren çocuklar olacak.

Bireysel silahlanmaya Hayır amk.
Bireysel silahlanmaya evet. Hayir diyen kekolar coktan silahlanmis durumdalar. Olan mazlum türklere oluyor.

BIREYSEL SILAHLANMAYA EVET
artan terör olayları sonucunda kişinin kendısı ve kendısınden de ileri olarak ailesini koruması konusunda devlet mercılerının caydırıcıkları göz önune alınarak bır tercıh söz konusudur. eğer kendını güvende hıssetmiyor ısen ve yaşadığın yerde terör olayları artmışsa tabı kı insan kendı canını feda etmekdense bır tane caydırıcı silah edınmelıdır.

fakat türkiyede coğu kesim silahlanmaya kötü gözle bakıyor. ama sonra evıne giren hırsız karına coluna cocuğuna tecavuz edıyor elınden gelenı yapıyor sonrada mahkemede sadece hırsızlıktan yargılanıyor. böyle bır adalet sisteminde silahlanmak bence gereki tabıkı turkıye cumhurıyetının kendı vatanımızın gücünden kuvvetınden benımde şüpem yokda adamlar böyle kücük işlerde neden uğraşsın bıreysel sılahlanma bu konuda en güvenilir yöntemdır. aksi düşünülürse kuzey kutbuna taşının orada bu teröristler barınamıyor .

peki ruhsatlı sılah nerden alınır sılah kanuna uygun nasıl taşınır. Ülkemızde MKE silah satışı yapmaktadır. bu silah satışları iki türde incelenir yerli üretim ve yabancı üretim silahlar olarak. eğer cepinizde paranız varsa kafayada koyduysanız tabıkı cek 16 glock vb... silahlar insanı asla yarı yolda bırakmaz .

http://www.mkek.gov.tr/tr/SilahSatisUrunler.aspx

mke bu sıtesınden bütün ruhsatlı silahlara ulaşılabılır.

edit : silah edinmek isteyenlere öneri.

türk firmalarının ürettiği tişas 1911 cok ünlü oldu ve abd de hıckok adlı sılah tanıdım pregramı ayrıca bırcok program tarafından tanıtımı yapıldı. mermi olarak amerıkan eagle önermekteyım cunku turkıyede ki 45 lık mermıler pek kalitelı değil.

https://www.youtube.com/watch?v=6MK8ffcLL3A

ayrıca sarsılmaz eli kucuk olanlar ıcın canık serısının silahları cok uygun .

butcesı mın olsun ama duvarıda delsın dıyenler

asılsan nın sılahlarına bakabılırler uretım yerı rızedır.

edit :humanıstler domates yemeye ve ellerindeki catalla zeytın yakalamaya devam etsınler bilmediniz konulara yorum yapmayın cunkı ınsan ruhsatlı bır sılah aldımı zaten bunu kullanmak ıcın 2x zorluk ıcınde olmalıdır. cezası cok yuksektır. kısas halı dışında kullanıldıysa.
ülke olarak hazır değiliz buna.
işte silah karınlarının tam istediği eylem. Oyuna geliyorlar böyle düşünenler. Polis ve asker harici kimsede silah olmamalı..
Şu demokrasi çığırtkanlığı yapıp her göz altına alınan yada tutuklanan üniversite öğrencisi pkk'lıyı ve gazeteciyi savunan kıyameti koparan medyaya rağmen terör destekçilerine ve sempatizanlarına en ağır cezaları verecek yasalar çıkarılmalıdır. Aynı şekilde adli suçlar içinde cezalar arttırılmalıdır, geriye dönüşü var mı yok mu bilmiyorum, çocuk tecavüzcüleri ve katilleri gibi toplumda infial uyandıran suçları işleyenler ve teröristler idam edilmedi yada 2 metrekarelik bok çukurlarında hayatlarını tamamlamaları sağlanmalıdır. Af ve caza indirimi uygulanmamalı cezaların uygulanmasında adalet gözetilmeli mahkemeden mahkemeye cezalar değişmemelidir.

Silahlanma iyi bir şey değil çünkü toplumda ruh durumu olmayan çok adam var, memleket okul tarayan psikopat öğrencilerle dolar, daha çok cinayet haberi okuruz.
kesinlikle hayır!!! çünkü bunu yapınca insanlar onu amacından saptırıp da kullanır mesela cinayetler daha da artar.
Birileri ülkede iç savaş çıkarmaya baya niyetli anlaşılan.
Bugün Bireysel silahlanmaya evet demek yarın yada bir ay sonra yada bir yıl sonra iç savaşa evet demektir. Suriye'deki yapılanı türkiye'ye uyarlamaya çalışıyorlar. Böyle spekulasyonlara gelmeyin arkadaşlar. Bunlar önce size silah satıp para kazanır sonra sattığı silahlarla birbirinizi vurdururlar. Oyuna gelmeyin.
Bıçak elindeyken kendini polat alemdar sanan bir topluma, silah verirsen canlı bombaların öldürdüklerinden çok birbirini yanlışlıkla vuran, birbirini "ne bakıyor kardişş" diye vuran cahiller haberleri süsler. Kendinizi savunmak istiyorsanız, gerçekten bu ülkeyi seviyorsanız, ülkemizi bu hale getiren kişileri göndermelisiniz. Tabi beyniniz algılıyorsa.
silah bir çözüm değil, çözümlerin yok edilmesidir.
silah mı? bireysel silahlanmaya evet mi? iç savaş çıkarmak için baya hevesli bir kitle var belli. sabretsinler 1 sene içinde muhteşem bir iç savaşın içerisinde olacaklar, daha sonra da bir teknenin içinde poposunun iki yanağını da sıkıştırabileceği alanı ararken bir bakmış iltica ediyor. aman silahını da götür, lazım olur!
ülkenin genel ruh hali, konudaki bilinci ve kimse kusura bakmasın ama iq seviyesi ortadayken, hayır. nüfus kontrolü için daha kansız yöntemler var arkadaşlar, çok kısa sürede rekor vatandaşın katledilmesine hiç lüzum yok.

destekleyen bütün yorumları ülkenin insan profili gerçeklerinden kopuk buluyorum. bir haklı duruma bin haksız cinayet gibi bir oran çıkacağını göremeyen, anlayamayanlar bir balon içinde yaşamış, ülkesini ve insanını tanımıyor demektir.
Üniversite diploması, iq sınırı ve sabıka kontrolü gibi kısıtlamalarla olursa gayet güzel olacak uygulama.
nispeten eğitimli, bazı sorunların konuşularak aşılabileceğini bilen, öldürmeyi çözüm görmeyen ve öfkesini kontrol edebilecek kişiler bazında uygulanabilecek bir eylemdir. Ancak bu oran bizim ülkemizde olaylara bakış açısı dar, ufku dar, hayatı hava atmak, karı kız kesmek, kahvede okey oynamak olan, kendini mahallenin sahibi sanan, şiddeti çözüm gören ve mafyalığa özenen maganda ruhlu Anadolu çomarlarına göre yorganda pire gibi kaldığı için her ne kadar istesem de şimdilik hayır dediğim bir düşünce.

silah evden dışarı çıkarılmamak şartıyla kabul görülebilir belki.
Abartılmamalıdır.

(bkz: Balkondan ok atmak)
Bireysel silahlanma Karadenizde normal bir durumdur, her 3 kişiden 5 i silah bulundurur.
bireylerin silahlanmasi yerine devlet guvenligi saglamalidir.
okumuş, belli bir kültürel seviyeye gelmiş genç nesil de bu şekilde düşünmeye başladıysa sonumuz gelmiş demektir. iki gün sonra trafikteki tampon kazasından dolayı çocuklarının önünde kafana sıktıklarında senin adına üzülenler yine bizler olacağız.
tanım: dünyanın en saçma kampanyasıdır.
Kendi milletini koruyamamamaktan korkan devletlerin uyguladığı sistemdir. Hiçbir ülkede silahlanma kontrol edilemez anarşi olur. Ülkemiz gibi etnik çeşitliliği olan yerlerde bu is öyle kolay olmaz.
türkiye de bireysel silahlanma mevcut, fakat japonya da mesela sivil bir kişide silah bulunması onun en az 5 yıl hapse tıkar. dikkat ederseniz uzakdoğu dövüş filmlerinde filan gangsterler bile en fazla demir sopayla filan dövüşüyorlar. bireysel silahsızlanma böyle olur.
karşı çıkılması gereken söylemdir.

tatlım bireysel silahlanma olduğu zaman kürt avına mı çıkıcaksın söyler misin? evet öyle yapacaksın ülkü ocaklarında toplanıp. yemezler. sizin gibi katil ruhlular olduğu sürece bireysel silahlanma umarım olmayacaktır. çok istiyorsan kamusal alanda arka cebine bir tane sustalı filan koy özsavunma için.

ama yok sen katliamcısın.
Çıkarır canlı bombayı imha eder etkisiz hale getirirsiniz böylece.

insanlar yolda yürürken ölüyor.

Ne bireysel silahı.
yakında teksas'a döneceğimizin kanıtı bir kampanyadır. rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah.
Evinde silah olmayan varmıki.