1. 1.
    bir katili öldürürsen dünyadaki katil sayısı değişmez.

bu dediğimi bu gece bir düşün.
    3 -2 ... just call me alpha
  2. 2.
    Tamam dediğini türkiye için ele alıp, Güneydoğu da sıradan bir günü yorumluyorum.

sokaklarda Ak47 ve puşi ile dolaşan adamlar.

Aynı şey diğer tüm iller içinde geçerli. Parkta bebeğini gezdirirken belinde silah olan bir adamın sana gelmesi seni güvende hisstirecek mi.

Amerika ile Türkiyeyi kıyaslamak güneş ile ayı kıyaslamaktan farksız

onlar buna ayak uydurabilir ama bu kültür onu kaldıramaz. illegal işler çoğalır, Ve bunu kontrol altına alabilecek ne bir askeri gücümüz var ne de polis.
    ... por favor
  3. 3.
    Destekliyorum, neden deseniz zaten 2-3 k ya ak-47 ler bulunabiliyor. Yapmalar 1-1.5k ya ufaklar 2-3k ya büyükler ise 4-5 k ya bulunabiliyor. Ve tamamı ruhsatsız, kayıtsız. Bunun yerine ruhsatı kolaylaştıralım, insanlar ruhsatsıza yönelmesin. Suçlar daha kolay aydınlatılsın.

Örneğin çocuk düşürme eskiden toptan suçtu. Merdiven altında kimi ölüyordu, kimini de öyle bir kazıyorlardı ki bir daha çocuğu olamıyordu.

Ama şimdi kontrollü olarak belirli haftaya kadar serbest, böylece anne ölümleri azaldı. Devlet kontrolüne girdi, fena mı oldu. Zaten her türlü düşürmek isteyen düşürtüyordu.

Yani demem odur ki, silah alacak olan zaten her türlü alıyor, neden kayıtlı devlet kontrolünde olmasın, kayıtsız kaçakcıların elinde olacağına. Üstüne devlete gelirde olur.

Ki bireysel silahlanma haktır. Benim anam ağlayacağına onunki ağlasın.
    1 ... bratva