bugün

ne ekşi sözlük klonu, ne de private sözlük gibi ziyaretçi defterini andıran bir sözlük; tasarımı tamamen özgün olmakla birlikte, 3harf sözlük, bu sözlüğün bir klonudur.
harbi sözlük.
sözlükler dünyasında en kendine özgü sözlük. sadece kaliteyi barındırır. burda olduğu gibi çirkeflik yapan yazar, bir dakika bile barındırılmaz, itina ile melekler adasına gönderilir. hayatta farklı pencerelerden bakan yazarlar da dahil olmak üzere herkes birbirine çok yakındır.
diğer bütün sözlükler, gerek görünümü, gerekse kullanım fasiliteleri açısından tamamen birbirinin kopyası iken, birebir sözlük herşeyi ile kendine özgü ve orjinaldir.
farkını burda bile ortaya koyan sözlük. tüm sözlük başlıklarında küfürleşmeler atışmalar olurken birebir başlığında tüm entryler gerçek sözlük formatıyla girilmiştir. kendine özgü olması ve sıcak ortamıyla hepsinden farklı bir yere sahiptir.
tasarım ve dizayn olarak diğer sözlüklerden oldukça farklı olan sözlük. Her geleni yazar olarak kabul etmek yerine inceleyip içeriğinde gerçekten yazar olma kabiliyeti barındıran insanları kabul edip, gerisini çürük elma diyerek silen sözlüktür. ortamı oldukça hoştur günden güne de çıtayı yükseltmektedir. (silinmiş yazarların sayısı hepsine örnektir)

Ne diyelim yolları açık olsun, biz uludağ'a doğru sigara içmeye devam edelim..
hız problemlerini çözüp, bünyelerinde online sözlük zirvesi düzenleyen sözlük. sözlük dünyasına yeni bir zirve çeşidi kazandırmışlar..
kendine özgü bir tarzı olan yavas sozluk.bu yavaslıktan dolayı cogu yazar cok gerekli olmadıkca oy fasilitelerini de kullanmıyorlar.yeni gelenlere bir hosgeldin mesajını veya entrysini bile yazmaktan aciz yazarlarla dolu sözlük.
halaluya denilesi sözlük..
http://www.birebir.net
ole fazla geyik yapılmayan anketin yapılmadıgı tek sozluk.*
en iyi arayüze sahip sozluk, baslik detaylari, basligi açan ve son entry kaydini yapan yazarin, basliga tiklanmadan görünmesi oldukça güzel düsünülmüs.bunun disinda basligin en iyi entryisi görülebiliyor bu detaylarda. böylece 200 tane entryisi olan bir basligin en iyi entryisini, numarasini aratarak zahmetsizce görebiliyorsunuz.basligin kaç kere okundugu bilgisi biraz gereksiz olmus açikçasi.

anket ve forum kesinlikle yasaktir en ufak bir taviz verilmez.bir kaç bilgi verici anket vardir elbet.ayarlasma olayina da uzamadan son verilir.

çok kaliteli yazarlara sahip, her isin bir ustasi vardir bu sözlükte,kimisi diyalogta ustadir, kimisi bilgi içerikli entryide kimisi de hayatin ufak detaylarini gözler önüne sermekte.

belki günde 25 sayfa baslik olmaz sol çerçevede ama dolu dolu 10-15 sayfa olur.

arada sözlügü çocuk parkina çeviren "küstüm ben gidiyorum" tarzinda atip tutan tipler çikar, bunlar da kendi hallerinde takilirlar iste.

sonuç itibariyle iyi sözlüktür birebir sözlük, aliskanlik yaptigi kesinlikle su götürmez bir geçektir.
toplam silinmiş entry : 74.384
toplam silinmiş başlık : 9.543
toplam silinmiş yazar : 2.803

istatistikleri ile sozluk formatiyla oldukca cebellesen, kaliteyi arttirmak icin ugrasan sozluk.
tasarım ve dizayn olarak süper,yazarları akıllı ve uslu,gayet mütevazi,üyeligim bulunmamasına ragmen zannımca clonelerden en iyisi,tebrik edilesi sözlük.
aslında clone degil,gayet kendine has bir olusum olmus.
en yasakçı zihniyete sahip olan sözlüklerden biri.
(bkz: çok zor)
modlarin ve sozlugun lokomatifi olarak gorulen bir kac kendini bilmez yazarın oligarsisiyle surunen igrenc sozluk.
sözlüğün eksik yönlerini elestirmek amacı ile acılan birebir sözlüğün antipatik noktaları adlı baslığı silen moderetorleri ile oha dedirten bir olusumdur.baslık altındaki hiç bir entry nin illegal olmamasına rağmen, birebir yöneticileri, karizmayı cizdirmemk ve ne kadar hosgörüsüz,elestiriye kapalı canlılar olduklarını göstermek için fasizan anlayıslarına yeni bir sayfa açmayı basarmıslardır.

bu durumu elestiren,adabına uygun bir yazı yazdığınızda kendilerine hakaret edildiğiğni idda ederek atılabilirsiniz.atıldıktan sonra kendi baslığınız altında,farklı yazarlar tarafından girilmiş entrylerinde silindiğine hayretle sahit olurken,feci ayar verdiğnizi anlayarak gülümser,ayrılısrınız sözlükten.

ha birde bu kadar kavunkafalı bir anlayısla idare edildiğini idrak etiğiniz bu ortamda;site yöneticlerinin size dengesiz ve ezik diyerek hakaret ettiğini görürsünüz.bu yazılanlar üfürükden teyaremi?siteye bok atmak için cırpınan angut bir yazarın kendisini tatmin etmesi için yazdığı bir karalama yazısımı?karar vermek için birebir sözlüğe girin.sözlükten ucurulanlar baslığındaki 58,entry e bir bakın derim..
birdirbir sözlük. *
yazılımı çok güzel olan ama hızı da bir o kadar yavaş olan sözlüktür. ordaki hızı görünce sözlüğümüzü ferrari sandım.

(bkz: murat 123)
(bkz: ferrari)
yazar kalıtesı bakımından dıger sozluklerden bır kac gomlek ustundur..
uzun süredir uğramıyorum ama hakkında bir şeyler yazmak istedim.

gerçekten diğer sözlüklerden olumlu ve olumsuz yönleriyle ayrilan bir sözlük birebir.

bu sözlükte sanki hep aynı kişiler yazıyor gibi geliyor bana. 30-40 kişilik bir ekip gibiler bütün baslıklara yazacak entryleri vardır.

yavaştır, anket yoktur, kişisel entry diye anlamsız bir entry silme gerekçeleri vardır ama görünümü kendine hastır, kullanıcı menüsü oldukça ayrıntılıdır.

zirve bölümü yoktur fotolar rapidshare'ye atılırdı hala öylemidir bilmiyorum.

maç başlıkları fazla ilgi görmez aynı sekilde film, konser gibi aktiviteler de.

güzel bir özelliği de artık muhtaç olduklarından mı yoksa yazarlara önem verdiklerinde mi bilemiyorum, formata aykırı davranan kullanıcıları hemen uçurmazlar 1 ay nadasa bırakırlar ayrıca niye böyle oldugu konusunda da kısa bir mesaj yazarlar.

avukatgüvenkurtul...ve jakopaydın nickli yazarları vardır. yanlıs bilmiyorsam sadece birebirde yaziyorlardı. keske cok daha fazla reytingi olan sözlüklerde yazsalar demişimdir zamanında. gerçekten ilginç bir üslupları vardır özellikle mizah konusunda. burdan selam ederim kendilerine.

sözlükten çok forum havasında (kötü anlamda değil) saygılı, çogu kişinin birbirini tanıdıgı, iyi vakit geçirilebilecek bir sözlüktür.
(bkz: birebirsozluk uludagsozluk hali saha zirvesi)
yazar olmanın ne olduğunu öğreten ilk göz ağrısı. sıcacık havasında yazılası, güzel vakit geçirilesi, sevilesi sözlük. acaip bir çekimi vardır, yazarları birbirinden sağlam olmakla birlikte yeri geldiğinde çok güzelve yerinde tesbitler çıkarabilmektedirler. abyssrealproject2, avukatgüvenkurtulabilegüvenmeyenadam, jakopaydın, alwayssleepy sözlüğün okunması gereken kişileridir.
sozluk kavramına uyan ender sozluklerden..
stressiz ve adam gıbı adam olan olusum..
güncel Önemli Başlıklar