1. 1.
    sımdılerde olmayan nesıldır. simdi 18 yasina kadar tikim tikim tikinan ve hareket etmeyip daha sonra senelik 5000 lira verip zayiflamaya calisan mal nesil gibi degildir.

yoreden yoreye farklilik gosteren tekerlemesi olan , sadece oyun degil o zamnlarin bir nevi cross fit i olan oyundu birdir bir.

birdir bir-- elleri koyatrak ziplama
    ikidir iki- 1in aynisi
    ücum uc bu is cok guc - ebe comelir digerleri ustunden ziplar
    dörtte kala kala gote vurmayani yakala- ziplarken ayagin biriyle ebenin gotune topukla tekme atacaksin
    beşim elsiz ayaksiz- ebenin ustunden hic bir yerine dokunmadan atlyacaksin (burada egil lan biraz laflari ucar)
    altıda fes kelleyi kes - atlarken enseye kesme hareketi ile vurulur
    yedide yedirdigim yagli yumruklar- atlarken sirta sertce yumruk atilir (kimin orospu cocugu oldugunu belirler)
    sekizim sek sek dunya turu - apartmanin etrafini seksek dolasirsin nefes nefese kalirsin
    dokuzum durak - zipladiktan sonra hareket etmeden oldugun yerde duracaksin ve senden sonra atlayan herkes sana dokunmadan bir noktada duracak, dokunan ebe oluyor.
    onum oturak - atladiktan sonra 5 kez squat yapiyorsun
    onbirim yagli corek - bu da ense yerine gote saplak atmali zipliyorsun
    onikim yarim minare - ebe ellerini ensede birlestirip hafifce dik duruyor omuzlarina basarak zipliyorsun.
    onüctum mektup - ebenin sirtina mektup yaziyorsun..genelde mustehcen seyler...
    ondortum kiz kacirma---zipladiktan sonra hizli bir sekilde ebe seni yakalamadan 25 metre ilerdeki topa vruman lazim
    onbesim tam minare- yarim minare gibi ama ebe direk bir sekilde ayakta duruyor, kimse atlayamaz, kafa goz yarmalairn onune gecilemezdi.
    onaltim atom bombasi - zipalrken gotle ebenin sirtina kuuut diye oturursun.

seklinde oynana versiyonu vardi... simdinin cocuklari niye yagli siskolar oluyor sebebi bu oyunu oynamamalaridir.
    ... wake up neo