bugün

bir bela yetmiyormuş gibi ikincisini başına sarmanın saçma olduğunu mutlaka anlayacak olan kişidir.
sevgili anlamında idare ediyorsa aykırı yaşamanın bir halt olduğunu sanan insanların hayranlıkla baktığı hatunlar olup, eli öpülmeyip baş üstünde gezdirilmemesi gereken hatundur. bok var sanki böylelerini övmekte. sanki bir şey yapıyorlar. farklı olmak için farklılaşma çabası içine girmek eziklikten başka bir şey değildir..
- ya neriman kravatımı bulamıyorum, nerede ya ?!
- fikri dün gece koltuğun orada bırak...
- ya anne, mehmet tuvaletten çıkmıyo !!
- oğlum çıksana tuvaletten, abinin sınavı var, geç kal... *
- neriman hanım, bir isteğiniz var mı ? servise çıkıyorum da.
- sağol mehmet efendi, iki ekmek, bir cumhuriyet, bir de zaman gazetesi alı...
- hadi hayatım ben çıkıyorum, *
- anne biz gidiyoruz, akşam makarna yap !

nihayetinde seda sayan'la müthiş bir öğle öncesini haketmiş annedir.
birden fazla kızı idare eden erkekten farkı olmayan kadındır.
(bkz: kaç tane mesela)*

bir tane ile yetiniyorsa; erkek çok güçlüdür, kıçı kurudur, kız için nema problema..

iki tane ise; birini parası için, diğerini fazla çekici olduğu için yani yine kıçını sağlama alan kızdır.

üç tane ise; pek başarılıdır, taktir ederiz ama çekirge hikayesine dönerse kıçı açıkta kalır gelen vurur giden vurur.

dört ve fazlası için; bizim köyde bir tabir var yani tabiri caizse o rus bu ..
kaşarların en kaşarı.
(bkz: hayat kadını)
kalbi sevgiye doymayan hatundur kendisi *
genelde birden fazla kadını idare eden erkekle birlikte olan kadındır.
birden fazla erkek tarafından idare edilen kadındır aynı zamanda.
(bkz: hayırlı işler)
aşkı arayayım derken tatminsizliği bulan kadındır...akıl fkir verilesidir...
birden fazla erkek sayılabilecek bir erkeği -kilolu olabilir, fazla karakterli olabilir- aniden yöneten (idare etmek manasına) kadındır. bir de;
(bkz: her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır)
eğer idare etmekten kasıt birden fazla sevgilisi var ise allahın belası kadındır, kadınların en karaktersiz en şerefsiz olanıdır.
normal bir bağyan arkadaşı kalmayan kadındır.
eger erkekler durumu anlamıyorsa tebrik edilesi kadındır.
(bkz: cok kadin hic kadindir yalnizliktir sonu)
her şey güzelken mutlu ve mesut, diğer partnerler bir şekilde ortaya çıktıkça problemli rolüne bürünen demonic hatundur. yok işte meğer her bi boku sizin için yaparmış, sizi düşünerek hareket etmiş. mişş mişş diye uzar bu eylemler bütünü. hele ki bunları suratına vurup söylediklerini duymak istediğiniz zaman; "orospu de, kaltak de ne dersen de.." demesi yok mudur. hayatınıza girdiği güne lanet ettiriverir bir anda. kısacası hakkınızı helal etmeyip, tez zamanda kurtulduğunuz için şükrediniz.
(bkz: pinar altuğ)
(bkz: hürmüz)*
iki cümle tanım girmeye değmeyecek kadındır.
tanım: mide bulandırandır.
geniş görüşlü, geniş alışlı kişidir. Yediği önünde yemediği arkasındadır.
birden fazla kadını idare eden erkekten pek te farklı olmayan kadındır.
http://haber.mynet.com/de...6219&date=10Nisan2007
artık santimetre hesabını aşmış, ölçü birimi olarak metreyi ve hatta kilometreyi kullanmaya başlamış insan.
iğrenilesi,lanet edilesi,bi s*ktir git denilesi kadındır.*