1. 1.
  bir cok ülkenin burokratların israili sadece kınamakla yetındıgı durum oyalanarak daha cok ınsanın olmesıne yol acılan durum
  2 ... lois lana
 2. 2.
  buna da şükür!!!

  kınamamak için ikö toplantısına devlet bakanı düzeyinde katılan o kadar arap devleti var ki, en azından bazı ülkeler lafla da olsa kınayabiliyorlar. bu araplar da kınamamak adına varlıklarını sürdürdükleri toplantıya iştirak etmiyorlar.

  bağımsız arap emirlikleri* * uludağ şeyhi olarak * , israili kınamayan veya kınayamayan arap liderleri de ben kınıyorum...
  2 ... brhmbl
 3. 3.
  birçok ülke, israil'e yaptırımda bulunacak kadar salak olmadığı için olulan durum.
  1 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  darfur'da onca vahşet yaşanırken kafasını göge kaldırıp ıslık çalan devletlerin yaptığı bir eylemdir. bir çoğu kınamakta bile bir luzum görmezler. çünkü uluslararası ilişkiler insaniyet değil çıkar üzerine kurulmuştur.

  not: sözlükte darfur başlığının boş olması, sudan başlığının ise sözde dolu olması da ayrıca ilginçtir.
  mesaisini yahudilere küfür etmekle harcayan insanların bu konuda bir fikri yok sanırım.
  4 -2 ... halit ayarcı
 5. 5.
  dünyada iran dışında israil'e çektir git diyen ülke bulunmamıştır. bizim islam'a ve ortadoğu'ya çok değer veren hükümet adamlarımızsa zulmü durdurun diyebilmişlerdir. haksız çiftçi söz konusu olunca derebeyi haline gelen başbakan,bu konuda yapmayın etmeyin diyebilmiş,isterseniz asker yollayalım spor kulübüne üye olmuştur. yetinmiştir. bunun altındaki neden bir çok tekel firmanın israil çıkışlı ya da sermayeli olmasıdır. ortadoğu liderlerinin katıldığı toplantıya ülkelerin bürokrat göndermesi doğaldır. erdoğan'ın gitmesi ahmedinecad'ın gitmesinin onda biri kadar bile samimi değil aksine ciddi anlamda popülist bir harekettir. sadece o masada oturarak barış için çözüm arıyor görünmek hata da olsa bu türkiye adına bir adımdır;ama ikinci adım belli ki atılmayacaktır. ortadoğu'nun yanmasına seyirci kalınacaktır. abd ve israil top koşturmaya devam edecektir. her gün gazetemin ilk sayfasında yanmış bir çocuk bedeni görmeye devam edeceğim.

  demem o ki
  durum bir çok ülkenin israil'i kınamakla yetinmesi değildir.
  durum hiçbir ülkenin durun o***** çocukları diyememiş olmasıdır. basitlik,korkaklıktır.
  ülkemizdeki aydınları öldürmeyi çok iyi bilen bazı insanlar nedense buna göz yummaktadır.

  kısacası israil'e göz yummak ceplerini ve kariyerlerini korumaktır ortadoğu'daki hükümet adamları için. o yüzden ben artık kızamıyorum bile. yüzlerine vurulacak korkaklıkları,aşağılıkları olan insanlara küfretmek de yetmiyor günümüzde.
  2 -1 ... ucuncayir666
 6. 6.
  kafalarını birbirlerinin kiclarına sokarak saklanmaya calısan korkaklar güruhunun eylemi ya da daha dogrusu eylemsizligi
  1 -1 ... hermes
 7. 7.
  birçok ülkenin abd'yi kınamakla yetınmesınden çok da farklı değildir. soguk savas sonrası bozulan güçler dengesi yeniden kurulana kadar ne yazık ki savaşlar olacaktır. bu devirde de savaş çıkar mı canım, birleşmiş milletler var nato var avrupa birliği cfsp var, bilgi çağına girdik diyenlere atılmış tokattır..bm'nin de nato'nun da aslında kimlere hizmet ettiğini göstermiştir.
  ... plug in baby
 8. 8.
  (bkz: bircok ulkenin israil i kinamakla yetinmesi)
  1 ... yasakani
 9. 9.
  bütün ülkelerin israili kınaması ama aynı zamanda israil amerika gibi ülkelerden cekindikleri için banane canım ben karısmam yine de adettendir bi konusalım diyerek cıkıp bos laflar etmesi durumu. yazık cok yazık.
  ... imitasyon
 10. 10.
  uluslararası politikayı bbg evi zannedenlerin anlayamadıkları durum. israil politikalarından memnun değilseniz ona oyun ve manevra alanı bırakmayacak aktif bir politika geliştirmelisiniz. buna gücünüz yoksa kınamaktan fazlasına da gücünüz olmayacaktır.
  1 ... williamhowardtaft