bugün

bir türlü anlayamadığım durumdur.daha çok bayan voleybol takımlarında görülsede bazı erkek mücadelerinde de olmuyor değil.düşündüğüm kadarıyla motive etmek amacıyla herkes birbirinin poposuna vuruyor.mazallah aklıma kötü kötü şeyler geliyor sözlük.
Genelde gece saatlerde oynanan karşılaşmalarda olur.Eve gidip karısıyla güzel saatler geçirmenin heyecanını yaşayan sporcu,o enerjiyle gol atan ya da kaçıran takım arkadaşının poposuna vurarak kendini tahrik eder.Vurmadaki sertlik derecesi,sporcunun azgınlığına göre değişir.
Birbirlerini hırslandırma ve güzel hareketlerden sonra ödüllendirme amacıyla yapılmış seksepalitesi yüksek davranış biçimidir.
Erkek takımlarında da çok rastlanır; kendilerini adılazımdeğil rus bir bayanla yatakta düşünüp ''haydi goçuum, gösterr kendiniii bea'' diye motive etme çabasıdır efenim.
motivasyonu pekiştirmek için yapılan bir hareket olsa da kendimi onların yerine koyuyorum bende inanılmaz bir moral çöküntüsü olacaktır diye düşünüyorum.
hayır insan gaza gelince tabi sporcuysan vurucak başka bir yer yoktur o yüzden genelde popoya bi şaplak atılır.
genellikle aferin, böle devam et,neyse boşver gibi sözcüklerin fiile geçmiş hali.
(bkz: alan razı veren razı)
kanımca yaygındır bunlar.
bunu en çok dünya basketbol şampiyonasını izlerken farkettiydim. tunçeri, hido, erden, ilyasova bilmemmkim hepisi, 'hadi afferiiim' der gibi birbirlerinin poposuna vuruyordu. noluyor lan, dedim sporcu kuzene. dedi işte motive amaçlı falan. bana çok değişik geldi açıkçası. tunçeri 'bi dene'dir gerçi.
(bkz: birbirine pandik atan liseliler)
'birbirlerinin poposuna vuran sporcular'dan tahrik olan taraftarların birbirlerinin popolarına vurmasından iyi olan insanlardır.ama yine de fazla iyi niyetle yaklaşmamak gerek.
küçükken apış arasından top geçirip birbirine pandik atan çocukların büyümüş halleridir. büyüdüklerinden dolayı pandik ayıp olacağından sadece vurmakla yetinirler.
televizyon başında merakla bir voleybol maçında sayı olsa da görsek diye beklediğimiz andır.
(bkz: bayan voleybol takımları)

ayrıca;
(bkz: lesbien acts)
(bkz: Voleybol maçı izlerken erekte olan erkek)*
güncel Önemli Başlıklar