bugün

Içenle içmeyen belli olsun devamke.
mecbur evde bira yapan sevgili yapacağız. come on home brewer
Keşke 50 TL olsa yasaklansa. Evet.
görsel
haklı.
dünyanın en ucuz içkisinin türkiye'de üretilmesine rağmen pahalıya satılması olayıdır. çocukluğumda hatırlıyorum yılbaşında dayılarım 2 kasa alırdı, şimdi adam başı 1 tane alıyoruz.
18 değil miydi? mekanlarda 20 hatta.
Gencleri uzen ama orta yasi baglamayan fiyatlamadir. Su an facebookta evde raki yapimi diye onlarca grup var. Gozluklu biyikli dayilar birbirlerine tadima gidiyor. Helal olsun emmilere.
Alkol tüketmediğim halde insanların üç kuruşluk keyiflerinin elinden alınmasına karşıyım.
11.80 tl careffour'da. Hem de weissbier.

görsel
70 cent lan, ne 17 lirası. 17 lira verip bira mı alınır. aha aldık diyelim, en az 4 bira alacaksın. 70 küsür lira. günlük 70 lira veren adam açlıktan ölür ayda 2100 lira biraya gömünce. bak maks 5 avro veriyorum, ayda 150 avro. hiçbir şey. miss.
50 lira olsun ohhh haram sonuçta diyenler
Alkol haram, ama halkı dolandırmak aptal yerine koymak değil dimi onda sıkıntı yok sizde haklısınız..
içmeyin kardeşim o zaman ya da zıkkım için mesela. sanki hayati bir şey.

ne büyük dertler var ya.
bir bira hiç biradır anlayışını benimseyenler için zor durum açık ve net.
12 liraya bulduğum neydi o zaman? nevet.
Baliye başladık devletimiz sağolsun çok şükür. 3 lira tüpü, akşama kadar çekiyoruz.
Gecen cihangir'de oturayim dedim. Bir sise bomontiye 30 TL verdim. 17 liraya anca su icirirler adama.
fazladan alınan her kuruş, gittiği yerin boğazında kalsın, gün yüzü görmesinler, evlerine ateşler salınsın aduketler çekilsin finish him/her olsunlar.
Markette bile o fiyata yok artık.
Esrar bulsam alırım yeminle hiç olmadı onlar devlet gibi vergi almaz uyuşturucu ise almam.
17 ytl nedir ya allahsızlar . Savaşta mıyız .
kırmızı şaraba geçtim, mutluyum.
anlık mı dedirten fiyattır.
insanı alkolden de soğutuyorlar arkadaş 17 lira nedir.
insana evde alkolü zorla yaptırtacaklar bu gidişle.