bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    ikisinin yeri ayrıdır. ama doğrusu şudur, bira ve rakının, şarap,viski,votka vb. olan bariz üstünlüğü olabilir.
    2 -2 ... tohat
  2. 1.
    rakı içen liselinin dramıdır, hala içtiği rakının tesirindedir kendisi, ne söylediğini bilmez.
    6 -2 ... otuzsekiz
  3. 2.
    hangi üstünlüktür?

adına masa kurulan başka bir içki var mıdır, rakıdan başka?

bira masası?
    votka masası?
    şarap masası?
    viski masası?

yok bunlardan hiçbirine masa kurulmaz, bunları eline alır kıçını sallar en dandik barda da içersin paki ya rakı?
    sohbet olmadan, muhabbet olmadan, mezesiz, müziksiz içilir mi?

(bkz: rakı nasıl içilmez)
    8 ... koministimam
  4. 3.
    bira kız ise rakı annedir. ve hiç bir anne kızdan üstün değildir.

ve rakı masasının adabıdır.
    rakı içilen masada başka alkol içilmez.
    1 ... cosmo kramer
  5. 4.
    yerine göre rakının biraya olan bariz üstünlüğüyle yer değiştiren gerçektir.
    evde tek başına oturup dertlerine içiyorsan gidip rakı almanın anlamı yoktur. rakı içmek gerçekten bir statü olarak görüşmeye başlanmıştır ki bu bana hep ilginç gelmiştir. misal ben evde rakı içmekten pek zevk almıyorum ama güzel bir mekanda içtiğim rakının kokusunu dahi hissetmiyorum. birincisi dost sohbeti, ikincisi güzel ortam ve üçüncüsü de güzel mezeler. yani bu üçlü bir araya geldiğinde rakının eline su dökecek alkol tanımıyorum ne yazık ki. ha bir de rakı adabıyla içildiği sürece epey zevk veren içkidir. birayı nerede içersen iç zevk alırsın.
    1 -1 ... gozgozgoztepe
  6. 5.
    rakı sofrasındaki muhabbeti, mezeleri, adabı kavrayamayan insanlar için bir tartışma konusu olabilir ancak. onun dışında sonuç zaten bellidir.
    1 ... formol
  7. 6.
    ilk olarak bira arpa ickisidir, raki uzum ve anasondan yapilir... Ikisinin de yeri ve zamani vardir.

Nasil patates kizartmasi/burger, meze/balik la karsilastirlamazsa raki da birayla karsilastirlamaz. Ikisinin de ortami, yemegi, muhabbeti, zamani ayrdiri cunku.
    1 ... bard of hell
  8. 7.
    rakı dostlarla güzel bir muhabbet, bira ise zevzeklik.
    2 ... vatandasa cart curt yok
  9. 8.
    her alkolün farklı tarzı vardır. yani rakıyı gitar eşliğinde, kumsalda uzanırken, film izlerken, bilgisayar oyunu oynarken içemek saçma olmaz mı sizce ? ancak bunları birayla denediğinizde gayet keyifli zaman geçirebilirsiniz. aynı şekilde rakının da yeri farklıdır. ancak her şeyden önce alkol zevk işidir. herkes istediği gibi içer.
    ... blocky
  10. 9.
    Ucuz olmasından kaynaklanan üstünlüktür.
    ... educka