bugün

içip içip götü başı dağıttığımız dönemlerdi. evet.
20 liraya lale olunurdu. Vay mk. Şimdi tanesi 7 lira. Artık birayı bile zenginler içiyor sadece.
Sigarada 3 tlydi. He birde o zamanlar akbillerde 75 kuruştu. Ne ara böyle coştu bunlar yahu.
tekel bayiileri nin akşam 22:00' da kapatma zorunluğu olmadığı özlenen yıllar.
bir, biranın 1.000.000 ₺ olduğu zamanlar değildir.

not: hayatımda hiç bira içmedim. daha doğrusu hiç içki içmedim.
Valla bizim alkole gömdüğümüz paralar, hükümetten beslenen yandaş yalakaların cebine giriyor. Kursaklarında kalsın, zehir zıkkım olsun.
asgari ücret 590 tl bira 2 lira 295 adet bira alabiliyorsun.
asgari ücret 1300 tl bira 6.5 tl 200 adet bira alabiliyorsun.

biranın fiyatının artmasından ziyade asgari ücret daha düşük gibi geldi bana ama bilemedim.
Bu zamanlardır. Ülkesine göre değişkendir.
(bkz: Enflasyon)
O zamanlar markete girip içkini rahat rahat alabiliyordun zira senden başka 4 5 aile daha oluyordu oralarda şimdi ise kimse yok sanki hepimiz dindarız içki mi o da ne havası var hatta bazıları uzaktan alanları süzüyor içinden de beddua ediyor gibi.
Ah nerde o günler . Yetişememişiz apla .
1 milyon 250 bin olduğu yıllar kadar özel değildir. o zamanlar bedava bile çıkıyordu kapaklardan. işte hep o bedavayı bulacağız diye diye gitti ciğerler.
öyle bir zaman yoktu dedirtir.
doların 1 tl olduğu zamanlardır. 2 dolara 1 bira alınabilirdi. günümüzde de pek farksız değil doların 3.5 olduğunu düşünürsek 2 dolara 1 adet bira alınabilmekte.
gözlerim doldu mına koyiim.
Sigaranın 3 4 lira olduğu zamanlara denk düşer. Zaman pahalı abi.
O zamanlar Alaçatı dutluktu, kurtlar inerdi. Agatha Christie sagdi, roman yaziyordu. Muhammed ali hristiyandi, yilmaz vural sinema filmlerinde oynuyordu. Eskidendi, cok eskiden.
kaç para olacaksa olsun. istediğimiz saatte içebilelim.

sikicektim bu sebepten 3 kişiyi az evvel.

neyse sakinim.
(bkz: ötv) nin hayatımızda var olmadığı günlerdi.
Euro dolardan azizim.
akp etkin değildi.
5 bira alıp 10 lira verirdim üstüne 1 lira da alırdım. bira 1.8 tl idi güzel günler idi.
ÖZlem ile anılan yıllardır...
iyi içerdik o zamanlar. 12 TL ver 6 bira al kafayı kır gez öyle. Şimdi nasıl alacaksın 6 tane bira falan. Olmuş bir bira 8 TL.
5 liraya 2 bira bir de fıstık alınırdı.
güncel Önemli Başlıklar