1. 11.
  bira ve kahve mini etek giyen bir kızın eteğini devamlı aşağı çekmesi gibidir. Yani ikisi birarada olmaz yediysen bir bok o kafayı yaşamak lazım o tripten çıkılmaz, madem çıkmak istiyosun niye içtin o birayı ya da niye giydin o eteği.
  5 -1 ... ireland
 2. 12.
  pearl jam'in last kiss parcasından araklama olmayan şarkıdır.lakin akorları baz alıyorsak bu mümkün değildir.aynı akorlar üzerinde gezinen binlerce şarkı vardır heralde.son olarak hoş parça.
  edit: parl jam'in last kiss sarkısı daha cok. hazırım al , al uçur beni sabaha kadar hırpala beni adlı tarkan sarkısına benzmektedir.yada bilimum teoman sarkılarına.
  ... jagatai
 3. 13.
  ne kadar eski olsa da ve kayıttan bunu belitse de dinlenesi güzel grizu şarkısı.
  1 -1 ... cutcut
 4. 14.
  müziğin ,vokalin ,sözlerin değişik tatlardan oluştuğu şarkı...
  uzun süre sonra dinlediğinizde eski anıları hatırlatır ,bir hoş olur insan...
  grizu bize bu şarkıyla bişeylerin iyiye gideceğinin haberini vermişti,güzeldi heveslenmiştik, ancak sadece biz mi öyle anlamıştık ki herşey daha da kötüye gitti
  ... white rabbit
 5. 15.
  uzun zaman aradan sonra alakasız bir şekilde tekrar dinlenilirse yüzde bir gülümseme oluşturacak, dinleme birden fazlalaşırsa melankoliye bağlatacak şarkıdır.

  not: bu şarkıyı dinlediğinizi gören ve "ıyyk öyle şey mi olur lan birayla kahve neymiş" diyen dingil arkadaşlarınızı yok ediniz.
  1 ... mosquito queen
 6. 16.
  "beyaz pantolonunu okşamak için
  tokatını bile yiyebilirdim"

  mısralarıyla beni bendenizden alan izel çelik ercan'a götürüp susuz getiren, eskilerden hüzünlü ve manidar şarkı. (espri yapmazsam ölürüm diye yaptım, pişmanım)

  vakti zamanında radyo d'de maksimum rock diye bir program vardı, hala var mı bilemiyorum. o zamanlar walkman dinlediğimiz dönemler. radyodan kasete çektiğimiz parçalardandı bu şarkı da.
  ey gidi güzel günler ey...
  bira hayal kahve acıydı o zamanlar ama tadını alırdık bu parçada.

  şu bölümün akıcılığıda, söylemesi de ayrı bir tattır.

  "hüzünlü bir şarkı söylüyorum yine
  beni üzmesini bilirsin diye
  birkaç fotoğraf yolladım gizlice
  dün geceki dostum yine bira ve kahve"
  2 ... kechi
 7. 17.
  türkiye'de rock müzik tarihinin en samimi, en naif şarkılarındandır.

  son derece tuhaf hislere gark eder insanı. kimi zaman bir arkadaş, kimi zaman bir sevgili, kimi zaman bir düşman olur insana.

  gariptir. gerçekten çok gariptir.

  şöyle örneklendirelim, insan hani acı çekerken gülümser ya, ya da güldüğü zamanlar içten içe acı çekmek istediği zamanlardır. öyle bir şeydir bu da.

  unutmanın hakikaten uzun bir yol olduğu zamanlarda aklına gelir insanın. sonra birgün belki tekrar görülür. içinde çocuk masumiyeti olur en siyah olsan da, gülümsenir o an muhtemelen acı çekiyor olunsa da.

  sonra hüzünlü bir şarkı söylenir hep bile bile. onu bile bile, kendini bile bile, şarkıyı sindire sindire. elde yine tek şey kalır içten gülümseme yanına, acıdır o da, belki gülümseyişten daha da içten.

  karşıdakine yakıştırılandır belki. ya da karşıdakinin olması istenen. güzeldir ve biraz serseridir işte, çoğu şeyi iyi hayal edebilir. sonra senin olmasa da, sana bakmasa da o hep yanındadır. belki de onu yanında tutan şey senin olmaması, sana bakmamasıdır. bir umuda tutunur gibi tutunulur o acıya. geçer. zaman alır, ama mutlaka geçer.

  gerçekten de çevrede "bunca" güzellik varken... neyse işte, biradır, kahvedir. hayat geçer bir şekilde. o hüzünlü şarkıyı söylenip dursa da geçer. ne kadar üzeceğini bilse bile geçer.

  öyle işte.
  4 ... bad trip
 8. 18.
  grizu nun yıllarca etkisini kaybetmeyecek süper keyifli parçası...

  "uzun bir yoldan sonra unuturdum
  bir gün belki seni tekrar görürdüm
  beyaz pantolonunu okşamak için
  tokatını bile yiyebilirdim..."
  ... mathilda
 9. 19.
  şu anda dinlediğim, alıp götüren parça.

  "hüzünlü bir şarkı söylüyorum yine
  beni üzmesini bilirsin diye
  birkaç fotoğraf yolladım gizlice
  dün geceki dostum yine bira ve kahve"
  2 ... onucuncuhavari
 10. 20.
  (bkz: etki tepki)
  ... lordkontes