bugün

genellikle bir arkadaşın evinde toplanılıp ; felekten bir gece çalmak amacıyla kasa kasa alınan biraların içildiği anda, içlerinden birininin 2 buçuk litre kolayı önüne koyup tek başına içmesi durumudur.

bunun akabinde;
kola içen insan kendini farklı bir ütopyada zannetmeye başlar. çünkü bulunulan ortamdaki herkes 'leyla' olmuştur. ve etrafa belkide dindarlığının getirdiği bir hazla öfkeler saçmaya başlar, öğütler yağdırır. sanki oraya zorla getirilmiş havası vermeye çalışır. diğerleri ise çoktan farklı boyutlara geçiş yapmıştır. kola içen arkadaşı o gece için sonsuz bir yalnızlık ve dışlanmışlık duyguları çoktan bürümüştür bile. ayrıca bu şahsın, aralarına fethullah gülen cemaatinden sızmış olması da muhtemel bir olasılıktır. çelişkiler komedyasıdır. * * *
tuvalet sırasında beklemeyecek olan insandır ama gaz çıkarabilir dikkat.
bazen ortamı bozan kişi diye ortamdan uzaklaştırılmaya çalışılan kişi olabilir.
bira içenden daha fazla para ödeyince küplere binen kişi.
alkol alınan ortamda ice tea den başka birşey içmeyen insanla akraba olması muhtemel kişidir. *
içip içip saçmalamaya başlayan arkadaşlarına göz kulak olan insandır. ayrıca onları arabayla evlerine bırakan insandır. *
biranın tadını güzel bulmayan insandır. birkaç yudum almıştır biradan ama kolayı (hem içecek olan kolayı hem de kolaya kaçmak anlamında içimi kolay olanı)* * tercih etmiştir. ne var yani bunda'dır. *
birayı şu veya bu nedenle içmeyen insandır. içki içmenin hiç birşeyin göstergergesi olmadığınıda belki aklına getirebiliyordur. belki de dini sebepleri vardır. belki de ateisttir ama çevresini gözlemleyerek içki yüzünden yıkılan yuvaları, mutsuz aile ortamlarını, meydana gelen ölümlü kazaları gördükçe kendine bunlardan bir pay biçmiş de olabilir.
(bkz: içki içmeyen insandır) *
belki de inandığı değerleri savunan bir savasci.
inandığı değerlerle alakası olmayıp sadece içki içmeyi sevmeyen insan olması da muhtemeldir.
kolasının içine hap atıldığının farkında olmayan insandır. kötü emellere alet olacaktır. yazıktır.
- çocuktur, anası babası bunu koyacak bir yer bulamamıştır yanlarında getirmişlerdir.
- arabayı kullanacak kişi olarak tayin edilmiştir. ayık kalması icap eder.
- bu nasıl olsa içmez diyen arkadaşları ona kola söylemiştir bu garibim de sesini çıkarmaz kolasını yudumlar.
eşeğin bir tarafına su kaçırak içen kişileri görüp belki de içkiden nefret etmesi için bir neden daha edinmiş ve insanliğini seven kişidir.
direk günah i$lemeyip dolaylı yoldan günah kazanan insandır.
zira alınan bir 330 cclik coca cola 7 ya$ındaki ıraklı hamid'in kafasına bomba olarak dü$ebilmektedir.
gel bi birada sana açalım dostum denilen kişidir. bazıları dayanamayıp içer bazıları içmez. bazılarıda arabayı kullanacağı için içmez.
içtiği kola eğer cola turka ise ülkemize yeni gemicikler kazandıracak kişidir.
aslında bira içilen ortamları sevmemesine rağmen, arkadaşlarının hatrına o ortamda bulunan, orada bira içmeden de eğlenebilen kişilik de olabilir.
birgun carlsberg, miller, tuborg ve efes pilsen in baskanlari barda icmeye gitmis garson gelince teker teker soylemisler;
- ben bi carlsberg aliyim
- ben bi buyuk miller istiyorum
- ben tuborg icecegim
sira efes pilsen'in adamina gelince;
- ben bir kola aliyim, demis. garson gidince yanindakiler sorumus, "yahu sen niye efes istemedin" diye;
- kimse bira icmiyordu, ben de size uyayim dedim. demis
ya birayı sevmeyen insandır. yada içince a.g.d insandır. bunu söyleyemediği için sevmiyorum abi, içmek iyi birşey değildir ; diyen şahsiyettir.
ortama en başından girmemesi gereken ve o ortamdan ne anladığını anlamanın mümkün olmadığı kişidir.
bir de bunlarin, bira ve alkol tuketilen yerler de, sıcak suyunuz var mı diyerek hazir kalve corba icen modelleri mevcut. haliyle midemiz bulandi, igrencsin dedik. arkadas rehberinden adını sildik.
sarap satilmayan bi ortama girdigi icin surati asik insandir.
Bunlar hayatları boyunca içecek arabayı da ben kullanacağım diye kendini avutabilecek bir insandır. * Dışardan bakınca çok sırıtmaması için ice tea şeftali içebilir. * Herkes bira içerken süt içmeye başlarsa belki de kendince fena sayılmayacak bir karizma edinir.
(bkz: bira içilen ortamda schweppes içen insan)