bugün

o şıllık için kanını akıtmak isteyen var, kafasını duvarlara vurmak isteyen var, yollara düşmek isteyen var, ağlayan var.
o şıllık için önce kendime sonra ona sıkarım diyenler var.
neyini özleyecek bilmez ama bunlardan çok tanıdım hayatım boyunca. en sonunda iş yaşantısına girip karı kız işleri önemsizleşince adam olurlar. sikeyim gözleri götleri. iş yaşantısına girince gözler götler unutulur.
Hayatın sillesini en istekli yiyenlerdir.
gerizekalının en önde gidip bayrak sallayanıdır.

hastalık ve ölüm dışında gözyaşı dökülmez.
hayatındaki "bir kızın" her zaman şıllık olduğu yazar saptamasıdır.
şimdiye değin "esas bir kız"la tanışmamış kişi sözleridir.
Aklı başına henüz gelmemiş toy delikanlıdır.
Aile ve dostlar gibi eşşiz insanlar varken neden sevgili için bu kadar gözyaşı dökülür anlamam ki. ailem ve dostlarım benimle olsun onlar yeter.
insan oğlu özlüyor işte.
o şıllık düne kadar şahane, şah damarın, şukela hatun, şelale gözlündü. ne ara şıllık oldu demek istediğim dir.
adamın son iki harfidir. ama dökmem saygı duyarım.
haketmiş erkektir. beter olsundur. kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş misali şıllık ne demek oluyor dingil?
seviyordur.
belli ki o şıllık o erkek için bir şıllık değildir. bir şıllıktan çok daha fazlasıdır. hem erkekler gerçekten sevince çok derin sever. bu sana göre bir "şıllık" olsa bile. onun için farklıdır... hatta şıllık olduğunu bilerek bile sevmek vardır. kalbe söz geçmez.
bir kaltak için gözyaşı döken ezik erkek kadar değildir.
bir şıllık için, gözyaşı döken erkek çok sevdiğindendir. lakin, önce şıllık bir yemek ismidir ve argodan türkçeye uyarlanmıştır. ve kadınlara bu şekilde değil. iyi olmayan, veya kötü bir insan diye hitap edilir. erkek terk edip kız ağladığı zaman ne denilecek herkesin bildiği en ünlü kelime.

ergen takımı buradan atıp tutuyor, hayatı yaşamamış gerçek sevgiyi aşkı görmemiş insanlar, böyle bir kelimeyi kullanması ahlaksızlığın geldiği son noktadır. burada suç bu tür başlıklara yorum yazılmaması. insanların haysiyetiyle ve şerefiyle oynanıp hakaretler edilmesi. türk gençliğinin geldiği son noktadır. şu unutulmasın insanların fikri neyse zikri odur derler. bu tür troll başlık açıp türk kızlarıyla dalga geçen insanları allah öyle bir belaya düşürecek haberleri yok. bu tür insanların, ne bu dünyada nede öbür tarafta iki yakası bir araya gelmeyecektir. işleri ve evlendiği insan o kadar ters gidecektir ki kendisi bile bu işlere şaşıracak alalh ım ben sana ne yaptım diyecek fakat sözlükte yaptıkları ve attıkları iftiralar akıllarına hiç gelmeyecektir.
aşıktır lan belki? hemen itin çakalın götüne sokmanın alemi yok bence.

itiraf not: benim lan o.
tatlı olan şıllık için göz yaşı döküyorsa haklı olan erkektir, oy allam o negzel tatlıdır. *
gönül bu kime ağlayacağı belli olmaz.
bir puşt için gözyaşı döken kadını bulmalıdır.
bir laf vardır, "şanstır tutar, boktur kokar." aşkta şans olmadığı için, kime ağlanacağı bilinemeyeceği için, aptallıkla suçlanmaması gereken erkektir.
şıllık olduğundan bi'haber yaşayan erkektir. ne biliyim kız namuslu takılıyordur safo da aşık olmuştur.