bugün

Ali ihsan yavuz un yaptığı Açıklama.

Ama bana daha çok tüm dünya karşısında iken asrın liderine hesap veriyor gibi geldi?
fark edilemeyen, merkezin aylar önce anketler vasıtasıyla gördüğü gidişatı akp il teşkilatı ile paylaşmadığıdır.

"perşembenin gelişi çarşambadan bellidir"..bunu akp merkezi aylar öncesinden biliyordu.
bu sonucu beklemiyorduk ondan kedileri ölüleri suriyelileri devreye sokmadık demek istemiştir.

(bkz: mazbatayı alan üsküdarı geçti)
Çok komik bir açiklama.
(bkz: everything is something happened) meselesinin üç-dört level atlamışıdır.
işte yasa- öyle söylersen senin ebeni zikerim, diyo...konunun zort dediği yer orası zaten....bu konunun yasası var...ya yasaya uyacaksın, ya da uymayana yasaya niye uymadın diyeceksin (ysk bağlamında diyorum)...

yasa olunca konu, ysk açısından iki ucu boklu değnek olmuş oluyo.
çomar avuntusu, saçma sapan bir açıklama.
Seçim yapılıyor, hadi kaydırma oldu, tutanaklar hatalı işlendi vesaire. Sözde hileli Sandıkları saydırdın olmadı, kaç ilçe yeniden sayıldı gene olmadı.
belli ki reis bunlara, "yapacağınız işin içine edeyim çözün meseleyi, ben soğan borsasını inceliyorum" dedi. Ama sonuçta mazbata başkasına gitti.
Sabunluydu diyeceğim ayıp olacak.
Neyse ben susma hakkımı kullanıyorum.
her duyduğumda rahmetli kemal ağabeyin korkusuz korkak filminden bir repliği akla getirmektedir.

gerzek hamdi : surların tepesinde kıstırmıştım. tam işini bitirirken sırtımdan vurdu beni. bana arkası dönükken beni sırtımdan nasıl vurdu hala anlamadım..
ayı abbas : "anlasan zaten adın gerzek hamdi olmazdı deve"

ahahahaha.

https://www.youtube.com/watch?v=ER6KVoJJ6iE
iç sıkıntımın nedenini bulmaya çalışırken ben*.
(bkz: her yer her yerde)
(bkz: ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi)
Evet bir şeyler oldu, hatta çok güzel güzel şeyler oldu dedirtir.

Milli irade yanıt verdi, onun sesidir, panik yok!
Biziz ya biz, halk!
(bkz: yazık kimin çocuğuysa)
--spoiler--
- orgazm oldun mı gız ?
+ girdin mi ki lan !
--spoiler--

gibi.
manası çok derindir.
ysk 8 milyon seçmenin gazozunda ilaç tespit etmiş.
bir bahane bulamadık ama istanbulu imamoğlundan almamız lazım.
Vize sonrası ruh halimin cümleleştirimi.
veciz bir ali ihsan yavuz sözü. tamamen kendisine katılıyorum: herkesin hayatına kimse karışamaz!

bu yaşıma kadar böyle bir acziyete tanık olmamıştım.
...and then we thought there was something happened... something big.. something like okazyon... we didn't see that coming...
Sahi ne olmuştu.
ne olduğunu bilmiyoruz ama kesin bir şeyler oldu.