bugün

obsesyona yatkın olduğunuza delalet eder.
(bkz: danser encore)
şarkıya göre değişen durumdur.
how we do isimli parca uzerinde denendiginde; melodisinin uykunuzda bile kulaklarınızda dolasabilecegini bizzat kanıtladıgım aktivite.
aşık olduğunuzun delaletidir.
o an için en çok ihtiyaç olduğunuz duygunuzu doyurduğu içindir. koca bir boşluğu dolduruyordur.
bu benim için tükenişi izlemek gibidir. bazen şarkının sekmesini dahi kapamam 3 gün aynı şarkı çalar en başta aldığın haz ile 3. günün sonunda aldığın haz en az 10 kat azalır ama buna değdiğini hissedersin. sonra yeni bir keşif başlar belki saatler sürecek.
maksimum 2 gün sonra şarkıdan ciddi anlamda soğumanızla sonuçlanır. birdaha suratına bakmazsınız. bakarsanız da ona göre. ilk zamanlarda ki keyfi asla alamazsınız. bir şarkıyı, art arda hunharca dinleyecek kadar bağlanmak ise, sanırım şarkının ilk anlarda direk o anki ruh halinize hitap etmesi. şarkıyı dinlediniz, ilk başta öylesine dinlediğiniz bir şarkı olduğunu hissedersiniz. fakat eliniz ister istemez replay butonuna kayar. birdaha açarsınız. şarkı bir kez daha akar, fakat bu sefer siz biraz daha fazla zevk almaya başlarsınız. sonra bir bakmışsınız, 20 kere art arda dinlemişsiniz. şarkıyı dinlerken o an ne yaptığınız, ne düşündüğünüz, veya da neyle ilgilendiğiniz de önemlidir aslında. mutlaka farketmişsinizdir. rastgele bir şarkı açınca, şarkı akarken direk şarkıya odaklanmak yerine, o an farklı birşeyler yapıyorsanız şarkıdan zevk alma ihtimaliniz daha yüksek. çünkü o an dinlediğiniz şarkı, sadece o anki ruh halinize değil, o an yaptığınız, veya da düşündüğünüz şeye de hitap eder.

müzik böyle birşeydir. sabah sabah böyle bir entry girmemin sebebi ise, tesadüf eseri youtube'a reklamlarda verilen bir şarkı sayesindedir. öyle bir şarkı olmalı ki, sadece kulak zevkine hitap etmekle kalmayıp, tüm ruhuna hitap etmeli. hem de ilk dinleyişimde. eeh tabi ki durmayıp hemen reklamda yazan linke tıkladım, ve youtube'daki normal şarkı sayfasına gittim. sanırım şuan 5. dinleyişim. çalma listeme ekledim, youtube music ile replay yapıp dinleyipduruyorum. müzik konusunda irademe asla sahip çıkamıyorum. bir şarkı, daha ilk dinlemende o an kulağına takıldıysa, ve şarkıyı kapatsan bile beyninin içinde tekrar tekrar çalmaya devam ediyorsa bitmiştir bu iş arkadaş. işin tuhaf tarafı ise, hani bir nebze de olsa irademe sahip çıkayım, başka şarkılar dinlemeye çalışayım diyorum. yok arkadaş. o an başka şarkı dinlesen bile, yine o ruhuna takılan şarkı beyninde çalmaya devam ediyor. zaten bu yüzden dayanamayıp da hemen o şarkıyı dinliyorsun.

https://youtu.be/Dn5R_za7KJQ

huh neyse. sanki çok büyük dertmiş gibi sabah sabah atladım hemen buralara.

günaydın!
listemde 600 e yakın şarķı var çok nadir olarak şarkı silerim. bir parça popüler ise sevsem bile inat edip asla dinlemem.

10 yıldır severek dinlediğim şarkılar var, hepsinin bende ayrı yeri yaşattığı ayrı duygular var neden dinlemeyeyim ki ?
güncel Önemli Başlıklar