bugün

Muhterem günlük;
Bugün çok mübarek bir gün daha geçirdim. Sabah namazı ile ismail abi hepimizi uyardı. Şakirt arkadaşlarımızdan biri uyku sersemi ismail abiye "muna koyum bu saatte herkesin g*tünda pireler uçuyor, s*kt*r git" dedi. Namazımızı kıldık ve kitap okuduk. Sonra FEthullah hocamızdan bir video izledik. Hocamız yine çok fena ağlıyordu. Ne dediğini kimse anlamadı ama kalbimiz nurla doldu. ismail abi nişanlanmış günlük. Cemaatten fıstık gibi bir kız bulmuş. Biran evvel ben de şu okulu bitirsem de cemmatten bir afet de bana ayarlasalar.
Recep amcamızı çok seviyoruz günlük. Zaman gazetesinde yine boy boy fotoğrafları vardı. Çok güzel konuşmuş yine. Abmiz birine fena küfür etti ama kim olduğunu anlayamadım. Mustafa kemal mi diyordu ne? Kim bilir ne yaptı o pis adam da böyl söyledi ismail abi. Bu arada babam da cemaate girdi günlük. Anneme "girmezsem bu ihaleyi vermiyorlar" gibi bir şey söylediğini duydum.
Cemaaten iki şakirt arkadaş eve kız atmak için beni gözcü yaptı bu arada günlük. içerden çok değişik sesler geliyordu ama şakirt şakirtin pez......dir lafı aklıma geldi bir şey demedim. Hep ayıpları örtmekte perde gibi olmalıyız de mi. Başımızdakiler bizi soyup soğana da çevirse bir şey dememeli örtmeliyiz. Neyse günlük. Ben kaçar.
Şimdi banyoya girip otusbir çekeceğim, sonra gusul abdesti alıp yatsıyı kılacağım. Esnaf gelecekmiş sohbete...Hayırlı geceler...
güncel Önemli Başlıklar