bugün

Öğretmen bir eş bulup evlenmektir. Maaşını ikiye katlayan bu stratejik hamle onun en büyük hayalidir. (bkz: ya ne olacağıdı)
(bkz: devletin üzerine yapılması)
(bkz: Doymuyorlar efendim)
ülkenin geleceği olan öğrencileri en iyi biçimde yetiştirmek değildir. kimsenin ülkenin geleceğini siklediği yok. Herkes kendi götünün derdinde
evine ne yakın okulda öğretmen olmaktır.
Yaz tatili yani 3 ay ""bedava maaş""..

ulan akp torpili olmasa hepiniz işsizdiniz...
Her öğretmene göre değişiklik gösterecek hayaldir. Benim ki egitimi özgürlestirmek ve bilim tabanli eğitime geçmektir.
Şahsen bir öğretmen adayı olarak yetiştirdiğim öğrencilerden birinin başbakan ya da cumhurbaşkanı olmasını çok isterdim.
Belki benim olduğum ile geldiğinde beni hatirlayıp evimi ziyaret etmesini. Ah ulan ah.
zengin velilerle tanışmak ve onların ortamına girmektir. ayrıca zengin piçlere saati 150tlden ders vermektir.
Tabiki de okuluna yakın hatta aynı sokakta olan bir ev bulmak, yerleşmek.
Beyaz Zambaklar Ülkesinde'yi okuyan bir öğretmenin hayali olabilir.
öğretmen olmayanların boş beleş konuştuğu konu.
mesleğini güzel bir biçimde yapabilmek. dilinize düşen maaslarımızı kuruşuna kadar hak etmek.
yaz gelsin 3 ay kıçımı yayıp yatarak maaş alayım.

öğrenciler eğitim filan umurunda değildir beleşçilerin.
yillar sonra ogrencilerinden alacagi basari hikayeleridir.
Ne demiş öğretmen "para, para, para" (bkz: özel dersin saati 150 TL). pardon Napolyondu dimi o?
Sabah 8 akşam 5 arası çay içip, öğrenci azarlayıp, küçücük çocuğun hayallerini götüne sokmak,öğretmenler odasında 37 ekran TV'den izlediği kadar bilimi takip etmek. Bunlar en
sevdikleri hobileriydi

Not:bunlar benim meb de öğrenci olduğum yıllardaki yaşam stratejileriydi. umuyorum ve arzuluyorum ki günümüz öğretmenleri vatana millete Atatürke yakışır bireyler yetiştirmektir.
yatmak. paso yatmak. ama öyle böyle değil. hep yatmak.
Atanmak.
girdiği derslerde çocuklara test dağıtıp onları sessizce çözmelerini istemek ve o sırada öğretmenler odasına gidip borsayı takip etmek.
güncel Önemli Başlıklar