bugün

birilerinin kafalarından aşağıya bir kova soğuk su dökmesiyle ayılması gereken insan düşüncesidir.

''sen içmiyor musun yazıkk''
''çocuklara göre değil zaten''
''bir dikişte bitiririm hiç affetmem''

gibi cümleleri sık sık duyarsınız böyle insanların ağzından. iyi de ben ortada övünülecek bir şey göremiyorum.. övünme ancak bir başarının neticesinde doğaldır ama o bardağı dikince ve sarhoş olunca neyi başarıyorsun ki sen?
içkinin insan aklını sersemlettiği ''acıları daha az'' hissetmesine neden olduğu bir gerçek şu halde sen aslında kaçıyorsun dertlerinden evet evet sen aslında baya bildiğin bir korkaksın ve kaçıyorsun üstüne üstlük birde bununla övünmek ha!
zevk için içenler var amenna zaten isteyen içsin isteyen içmesin bize ne? ama içmek yüceltilip içmemek alçaltılıyorsa ya da bir şeylerden kaçmak ve kopmak övülüyorsa kusura bakmayın bally çekenler uyuşturucu kullananlar hepimizden daha cesur.
ergenlerin yaptığı bir nevi sidik yarışına dönen durumdur.
içki içmeyi övünülecek bir şey sanan insan ya liselidir, yada aile baskısından yeni kurtulmuş kendini kanıtlama ihtiyacı duyan ezik üniversitelidir.
Sadece bir tür ego tatmini bir tür diyorum çünkü ego tatmini derece sırasında sondan zırıncı gereksiz.
aslında tam tersidir. zavallılık aracı.
kardeşim bir şeye bağımlılık neden övünme durumu olur ki sorusunu akıllara getirebilecek övünme aracı.
"bide erkek adam içki içer" diyen türleride var.
Ergen aktivitesi olarak tanımlanır. Gelin görün ki 30 yaşında olup hangover kafasından sonra sabah kalkıp abi ne içtik çok iyiydi diyen insancık da ergendir. Hala alkol içince pipisinin süper pipi olacağının ümidi ile ucuz bar karısı hayali Kuran (kızlar sizi konu dışında tutuyorum) alköllll çok eyiiii ya triplerinde takılan iki bacaklılıların üreme meyili ile doğru orantılı bir olgusalcıktır.
(bkz: gençler düşünebilse yaşlılar yapabilse)
Yazıktır , hem burda çekersin , hem de öteki tarafta .