bugün

16 mayıs 2010 da şampiyon olan bursaspor 'un kötü yönetim ve yanlış futbolcu transferi sonucunda 4 yıl sonra küme düşme potasının hemen üstünde yer bulmasının hikayesidir.

taraflı tarafsız herkesin bursaspor 'un şampiyonluğunu alkışladığı günden henüz 4 yıl geçti. bu 4 yılda 1 şampiyonlar ligi, 3 de avrupa kupaları serüveni yaşadı.
nerde o avrupa kupaları takımı nerde şimdiki bursaspor.

biz taraftarlar olarak bu çöküşe sebep veren yöneticilere hakkımızı helal etmiyoruz.
Medieval 2 total war. Yıl 1248. Erken çöküş yaşıyoruz. ispanyayı zor günler bekliyor. iberin tamamını alıp müslümanları libyaya ötelemiştik. Üstüne bordeaux ve rennes de bizimdi. Portekiz artık yoktu. Kuzey afrikada tunusa kadar ilerlemiştik. Muhteşem bir orduyla italyaya çıkarma yapıp palermoyu almıştım. Naplesi kuşattım ki papa piçi Git haçlıya antakyayı al dedi. Ben karardan dönmedim. Naplesi aldım. Sicilya cagliariden oluşan ada kralligiydi artık. Papacım da sıranın kensisine geldiğini anladı. Full beceri assasinim vardı. Hedef roma dedim. Gittim öldürdüm piçi. Papa yeniden seçildi. Ama desteğini aldığım tek ülke milandı. Kardinalim hezimete uğradı. Papa hreden seçildi. Hre ve milan savaşta olduğundan kabak basima patladı. Kuzeyde ingiltere ve fransa. Guneyde muslumanlarla savasırken. Önce hre savaş açtı. Sonra exc. Oldum. Venedik de düşman kesildi. Götüm tutşmuştu. Afrikadaki ordulari italyaya kaydırınca. Muslumanlar ikiye ayırdığı orduyla tunus ve algiersi aldı. Sicilyanın palermo çıkarması ve venediğin naples üzerine yürümesi beni çileden çıkarttı. italyada bası boş bir ordum vardı. intikam vaktidir dedim. Romaya daldım! Ağır kayıplarla romaya girdim. Elimde bir düzine jinetes kaldı. Roma sikime yaramaz dedim. Romayı yaktım. (bkz: neron) ingiltere rennese fransa bordeauxa bastırdı. ikisini de kaybettim. Muslumanlarla barış için marrekesh ve granada da elden cıkmişti. Ekonomim asker maaşlarını kaldıramadı. 40000 florinim 3700 florin oluvermişti. Yıl 1270. Papacım saolsun granadaya haçlı düzenledi. Haydi eyv. Dedim granadayı almaya gittim ki. Fransanın iki haclı ordusuna pamplona ve zaragozayı kaptırdım. Bakireliğini 2.5 saatlik sekste kaybetmiş kız gibi hissettim. Granada haçlısında başarılı olamadım. Geçerken ingilizler de leonu aldı. Fransa valenciaya akın etti. Ardından granada da gitti. Elde var toledo lisbon cordoba. Papa piçine kendimi afettrirmek için toledoyu verdim. Lisbon karşılığı fransa ile. Para karşılığı cermenler muslumanlar ve ingilizler ile ateşkes yaptım. Zamanında gaza gelip fetihlere hız verdiğim için cordobada dinsizlikten isyan çıktı. Parasızlıktan asker de basamadım. isyana kurban gittim.
Okuduysanız teşekkürler.