bugün

Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama..
Dünyanın her yerinde herhangi bir canlı düşünün. Veya kendinizi de düşünebilirsiniz. Bir insan ki bulüğ çağında kendi kontrolünde olmayan bir anatomiye sahip. Genel olarak 14-15 yaşlarda etkili bir şekilde çıkar ortaya cinsel arzular bu anatomiye bağlı olarak. Söz dinlemez, öldürseniz geri çekilmez bir yapıdır bu. Ülkenin refahına göre şekil alır çünkü kurallar vardır yasaklar vardır önünde. Ya rahatsındır ya da ne olursa olsun suç işler cezanı alırsın.
Bizim ülkemizde en başta din ve namus denen yaratıklar vardır. Önüne geçmiştir cinsel yaşamın, hayatını mahvetmiştir. Genelde evlenmeden cinsellik cezalıdır bizim ülkemizde ve diğerlerinde. Enazından 20 yaşına gelmeden evlenemezsin. Ateşten kadına kıza dokunamazsın. Üstte yok başta yoksa ki hele kimse sevmez seni, evlilikse hayal paran yoksa nasıl evleneceksin kendine bakacak durumun yok. Ama öyle ya da böyle cinsel arzular önde gelir. Sevgilin varsa yasaktır dokundurmaz, nişanlın bile dokundurmaz. Hatta bazen karın bile kapris yapar vermez. E suçlar, aldatılma kaçınılmaz olur neticede. Çünkü herkes birbirini mutsuz etmek için yarış yapar halde benim ülkemde. Güzel bir kıza yaklaşmayı bırak uzaktan baksan ters ters bakar sana benim ülkemde. Güzelsin desen yersin küfürü, belki çantayı ve hatta etrafta fırsatçılar saldırabilir sana kan gövdeyi götürürcesine. Bir kadınla birlikte olup ayrıldıktan sonra kadın ‘’beni kullandı’’ deyivermiştir. Kullanılmak erkeğe mahsus bir şey olamaz çünkü benim ülkemde. Kullanılan hep kadındır.
Bir erkeğin mahvedilmiş hayatı kadına patlatılır, kadınınki de erkeğe.
Toplumca böyle sınırlanıdırlmış, yasaklanmış bir ülkede çocuklara tecavüz, kadına tecavüz, hayvanlara kadar tecavüzleri duymaktan kurtulamayacağız asla.
Türkiye’de böyledir, Afganistan’da, Hindistan’da, Pakistan’da, Arap ülkelerinin bazılarında değişmez bu facialar hep benzerdir.
Ama gelişmiş ülkelerde, Rusya’da, yoksul ve eğitimsiz olsa bile Uzakdoğu ülkelerinde, Orta Amerika ülkelerinde böyle facialar duyamazsınız hiç, yasak yoktur cinsellik üzerine ki buna rağmen saldırılar olmaz buralarda kolay kolay.
Yanında erkek bile varken gülümseyip hatta ‘’çok güzelsiniz’’ diyebiliyorsunuz buralarda. Ve etrafınızda gören duyan herkes bizdekinin tam tersine ortak olabiliyor bu gülümsemelere. Anlatmakla bitiremem zaten dünyanın her tarafında benim gördüklerimi.

Hepimizin duyduğu Adana faciası; 4 yaşında çocuğa tecavüz ediyor 20 lik herif. Azmış işte, düğünde şalvarlı da olsa kadınları uzaktan izleyip dururken. Yukarı çıkıp belki de mastürbasyon yapacakken çocukcazı gördü, zaten savunmasız ve uyur vaziyette iken. Kimse de yok . Akıl baştan gitmiş bacaklarının arasına geçmiştir beyin. Olan olmuş tabiki. En sapık en cahil dediğimiz insan bile suç işlemek, hayatını karartmak istemez bana göre bu uğurda sonunu aklına getirebilirse. Maalesef düşünemiyor. Ama bakın sorgulanıp tutuklanırken normal bir insan gibi açıklamalarda bulunuyor. Millet sokaklarda ‘’idam..! idam..! diye bağırıyor. Yani çözüm bu başka bir şey yok bizde.

iyi bilinen Özgecan’a tecavüz olayındaki tecavüzcüyü bir başkasıyla yer değiştirdiğini farzetsen, gerçekte tecavüz eden kişi.. idam..! idam..! diye bağırıp küfürler edecektir olayı duyduğu yerde.

Öte yandan 14-15 yaşındaki kızlara göz koyan, sulanan 60 lık adamlara bakın. Çünkü o yaşlarda görmemiştir cinselliği, belki ileriki yaşlara kadar. Geçmiş zamanla birlikte parası da varsa, güçlenmişse içinde kaldığı ukteyi yerine getirmek için sapık da olabiliyor, cani de olabiliyor düşüncesizce. ileriki yaşlarda daha dün yediğiniz dayağı unutursunuz ancak çocukluğunuzu asla unutamazsınız.

Adını koyarsan hastalıktır veya sapıklıktır elbette. Lakin bana göre en büyük suçlu toplumdur. Herkes tertemiz doğar çünkü anasının karnından.
Çocukları hep sevmek lazım ki yoksa başımıza bela olurlar, büyüdüklerinde..
Çünkü ibneligin kitabını çok iyi bir derecede yazdıkları için. Sapıklıkları ve şeref yoksunu oldukları ve iğrenç bir mahlukattan başka bir işe yaramadiklari için olabilir mesela.
Seri üretimde bir serinin hatalı çıkması gibi. Bu defolu ürünler toplumlarda gayet güzel rol yaparak kamufle oluyor. Sanırım defolu olduklarının farkında da değiller ve davranışlarının toplumsal ahlak açısından sonucunu değerlendirme yetileri yok.

Toplumun defoları yüzünden insan ırkına müdahale ile bilinçli azaltmayı savunur hale geldim.
Çocuk düşkünü sapıklar oldukları için.
ceza korkusu yok sübyancılığın dinlerinde kötü bir karşılığı yok vatikana göre sekiz yaş suudlara göre dokuz yaş kız erkek farketmez cezai bir karşılığı yoktu geçen yüzyılın başına kadar ne bekliyorsunuz. mormonlar için 11 yaşa çıkarmışlar son öğrendiğimde reforma bak reforma.
kendini savunamayacağı için kolay kandığı için... ulan çocuk ya çocuk iki kelimeyi zor bir araya getiriyor yeni yürümeyi öğrenmiş tatlılık abidesi bir şey ya nasıl kıyıyorsun hayvan bir çocuğa nasıl şehvet duyabilirsin ve aramızdalar hala nefes alıyorlar, allah’ın sapıkları ruh hastaları...
Tecavüzü biz en ağır, en sorumsuz davranış olarak değerlendiriyoruz; bu doğru. Ama erkeklerin tecavüz eylemi, cinsel tecavüzden başlamıyor. Psikolojik şiddet, fiziksel şiddet, ekonomik şiddet, kadınların haklarını hiçe saymak, ayrımcılık, bunların her birinin yapılmasının mübah olabildiği, normalleştirildiği durumlarda, tecavüze de sıra gelebiliyor. Yanı tecavüz ya da zarar verebilme potansiyeli daha yüksek durumlar söz konusu olabiliyor. Tecavüzü erkekler niye yapar? Erkekler, hormonal nedenlerle cinselliklerini kontrol edemezler diye birşey yok. Sokakta yürüyen bir erkek birdenbire bir kadına tecavüze girişmiyor. Uygunsuz bir davranış olduğunu bildikleri için bunu gizli, örtülü ve başkalarının duymayacağı şekilde yapmaya çalışıyorlar.
güncel Önemli Başlıklar