bugün

merak duyulası bir kadın. bu ev kaça dönüyo biliyon mu kadın!
not: ödetmediği sürece sorun teşkil etmez. bunların bir de ödeteni var.

-aşkım bir çanta gördüm, o çantayı bana alalım mı?
+fiyatı ne kadar?
-on bin liracık.
+ohaaa!
-aşkım on bin liracık kadar değerim yok mu?
+o kadar değerin var ama, o kadar param yok. şey versem on bin lira etmez...
öğrenci, memur vs değildir.ikive3 hiç değildir.
ikive3: bu çanta ne kadar?
çantacı: 90 tl
ikive3: indirim yok mu?
çantacı: 80e olur.
ikive3: peki iyi günler.
LV marka kullanan kadındır.
parayı cebinden zorla alıp geri koyacak bir yer bulamayan kadındır başaka bir şekilde açıklanamaz.
beynini nerede unuttuğunu sormak istediğim kadın.
Sadece haline acınacak kadındır. Ne mal diyorum , ne gerizekalı gibi bir sıfat kullanıyorum kendisi için. Sadece acıyorum haline. Zavallı diyorum. Ayrıca bir çantaya 10 bin lira değer biçen markanın da ben taa... Neyse.
(bkz: hermes)
gurabaya 10 bin tl vermeyen kadındır.
Kadının parası var ki 10000tl'yi çantaya verebiliyo. Kimseyi ilgilendirmez.

Edit: ne cok eksilenmis lan. Hepiniz mi fakirsiniz?

Edit + dipnot: yukardaki editi asagilamak icin yazmadim. Bende fakirim. Uzulmeyiniz.
paranin nasil kazanildigini bilmeyen kadindir.
ben öyle bir kadınla evlenmem arkadaşım batarım laa ben. kadın dediğn düşünceli olmalı bir çantaya o kadar para veriyorsa kozmetik, saç,ayakkabı, araba vs vs yanarız işin kısacası.
herhangi bir kadındır. kadın bu abi yapar mı yapar.
ödeyen kadınsa sıkıntı yoktur, parası vardır alıyordur. Eğer ödeten kadınsa, derhal kendisini kuytu bir yere bırakıp sessizce yanından uzaklaşmak gerekir.
parayi harcayacak yer bulamamis ve akabinde bu cantayi almis kadindir.
kadın mı bilmem ama insan değil kendileri.
of of of ooof, çantaya bak.
bir kadın çantaya 10000 tl ödüyorsa;
1. çanta çok güzeldir
2. çanta güzel değildir ama kadın çantayı çok beğenmiştir
3. kadın metrestir ve kırığından kırpmayı seviyordur
4. kadın çok zengin bir adamın karısıdır ve gönlünce harcamayı seviyordur
5. kadın çok zengindir ve gönlünce harcamayı seviyordur
6. kadın orta hallidir ama kocasının kendisini aldattığını farkedince ellerindeki arabayı satıp parayı çantaya yatırmıştır.
7. kadın yolda 100000 tl bulmuştur, bunun 10000 tl'sini çantaya vermekte sakınca görmemiştir.
8. kadın 100 tl'lik çantayı almıştır ama eve geldiğinde kredi kartı slipine yanlışlıkla 10000 tl yazıldığını farketmiştir.
9. kadın birinci derecede maldır.
10. kadının canı sıkılmıştır, kocasının da canını sıkmak istiyordur.
Bu maddeler uzatılabilir ama bence gerek yok.
alışverişe doymayan kadındır, gençliğini irdeleyecek olursanız ya çok parasızlık çekmiştir, ya da bir evin bir kızı olarak paranın nasıl kazandığını bilmeden yetiştirilen zengin züppe kızıdır. çünkü ortalama bir hesap yapılacak olursak asgari ücretle çalışan bir işçinin bir senelik maaşıdır ki bu kadının bu tipte olması;

(bkz: minicik etek var üstümde her yerim ortada)

kuvvetle muhtemeldir.
Eşeğe ALTIN semer takmışlar eşek yine eşek ...
aptal kadındır. onlarca insan açlıktan ölürken bir bez parçasına * vermek hiç akıl karı değildir.
parasi cok olan ve harciycak yer bulamayan kadindir cantaya 10 000 tl odeyip agirliklarindan kurtulmustur. yada bosanmis ama esinin parasini yiyen kadindir esini iflas ettirmektir amaci.
aylık geliri 100 bin lira olan kadındır.
babası yada kocası zengindir, kendi kazansa mahmutpaşada görürdük.
sanılanın aksine çok büyük bir ahlaki sorundur bu. Birilerine gösteriş yapma uğruna çok daha faydalı yerlere harcayabilecekken, ihtiyacı olan onca insan varken gidip bir çantaya bir ikinci el araba parası bayılmak başka türlü açıklanamaz. Parası var, bize ne; değil mi? Ama öyle değil işte. Hangi akademisyende gördün 10 000 liralık çanta? Hangi işçide? Tarlada çalışıp da biriktirmedi ya o kadar parayı.. Düzenin adaletsizliğiyle birileri çalıştı, ter döktü fakat yine de onlardan daha az çalışan birileri katbekat daha fazla para ve mal mülk sahibi oldu. Zaten emeğiyle kazanan parasını o kadar kolay çar çur etmedi.

Hayat böyle işte. Senin bir yılda kazanacağın parayı biri gider bi çantaya verir ve dönüp bakmaz bile.
çantanın o kadar parayı ne yapacak olması da merak konusudur.
güncel Önemli Başlıklar