1. .
  bir görgüsüzler ülkesi olan türkiye'de yavaş yavaş kendisini göstermeye başlayan durumdur.

  ne zenginlik belirtileri geldi geçti şu güzel ülkemden, mekanlar, cep telefonları, arabalar, koltuk takımları, saatler, diş telleri, kahve fincanları vesaire vesaire.. bunlardan her hangi birinin yüksek modeline sahipseniz siz varlıklı, zengin iyi aile çocuğusunuzdur. öyledir bu devran yıllar yılı.

  şimdi de, en son moda olarak iphone'dur bu belirti. yeni çıktı çok taze çok fiyakalı. ilk bir ay içinde alanlar yaşadı. kimleri götürecek kimleri getirecektir yamacına. etrafta reklamı geçtiğinde çevremdekilerin tepkilerinden anlıyorum bunu. ''ohaaa be ulan bi alsam şunu var ya, bitti lan deryaaa'' gibi. gibi gibi.
  1 ... alone with everybody
 2. .
  ingilterede yapilan bir arastirmaya göre, iphone kullananlarin beşte birinin banka hesaplarinin ekside oldugunu buna karsin blackberry kullananlarin yüzde onu, yilda yaklasik 50 bin sterlinden fazla kazandiklarini ortaya cikarmis. günümüzde iphone kullananlarin cevrelerinde zengin olarak nitelendirildikleri dogrudur ama yapilan arastirma bunun tam tersini söylemektedir. ayrica arastirmada 2 bin kisiyle görüsülmüs. tabi türkiyede bu arastirma ne kadar gecerlidir orasi tartisilir.
  ... d dayy