bugün

çok merak ettik ne zaman yasakmış kürt olmak acaba. bu ülke kürt cumhurbaşkanı da görmüştür, kürt anamuhalefet partisi başkanı da. onlar hangi gerekçelerle bu yasağı delmişlerdir acaba.. bu memlekette kürt diye kim aşağılanmış bugüne kadar..toplumsal kutuplaştırılma yapılmadan önce hangi kürde hastanede postanede diğerlerinden farklı muamele yapılmıştır merak ettirmiştir. ancak bu gibi tipler yüzünden ırkçılık günümüzde karşı ideoloji olarak hızla yaygınlaşmakta ve taraftar toplamaktadır.
Ne zaman olmuş bu olay acaba Osmanlı devletinden bu yana kim hangi ırkı yasaklamış öyle birşey olsaydı Türkiye de sadece türk olurdu rus alman cerkez laz kurt arnavut suriyeli degil. Yalan yanlış bilgiler. Hep beraber savaşıldı bu topraklarda.
şerefsiz ve haysiyetsizce ortaya atılan bir yalandır.

şu ülkede kimse kürt olduğu için benden ya da bir başkasından farklı muamele görmemiştir. bu ülkede kim "ben kürdüm" dedi diye ceza yedi yahut başına bir şey geldi. ıspatlamayan şerefsizdir.
hiçbir zaman yasak olmamıştır. bir zamanlar insanlar " ne mutlu türküm diyene " lafının etrafında toplamış ve bu vatan kurtarmıştır.
sen anayasının 3. maddesine aykırı hareket edersen değil kürt, öz be öz türk olsan da yasaklanır o davranışların. he kimliğini çok özgürce yaşamak istiyorsan az ileride ırağın kuzeyi var, buyur orada istersen çocuğuna "kürdistan " diye isim koy, istersen her sabah "biji kürdistan" diye skilene kadar bağır kimse sana karışmaz ama bu memleketin temel taşları bellidir, işinize gelirse. bunlara uymadığın için ben yasaklandım diye bunu yorumlayacak kadar sığsa aklın, o da senin bileceğin iş.
güncel Önemli Başlıklar