1. ?.
  islam dininin ilginç kurallarından biridir. bir yiyeceğin insanı günaha sokması pek akla yatkın bir şey gibi gelmiyor. domuz eti* ve midye gibi, ya da alkol almak gibi.
  4 -7 ... veive
 2. ?.
  vücut insana emanet edilmiş olduğundan ötürü ( manevi boyut) uyması gereken, ona zarar veren şeylerden kaçınması gereken yiyeceklerdir.

  Maddi boyutta incelendiğlnde kendi dışkısını yiyen bir hayvanın etinin yenmesi akla yatkın değildir. Domuz etinin görünüşü bile mide bulandırmaya yeter. Yurtdışında ucuz olduğu için tercih edilir. Alkol zaten bilen biliyor. Midye mi? yalan amk.
  6 -1 ... asilgokturklu
 3. 1.
  vücuda ve sağlığa zarar vereceğinden dolayı haramdır.
  2 ... istanbuldream
 4. 2.
  (bkz: olumsuz kateksis).
  2 ... alexandrakolantai
 5. 3.
  O yiyeceğin asla ama asla ağıza bile sokulamamasıdır, yenmemesidir.
  1 -1 ... efekan candan
 6. 4.
  bizim için hakkımızda iyi olmayacağı için haramdır yasaktır. yoksa bunda başka bir amaç aranmamalıdır aransada götten uydurulmadığı sürece bulunamaz.
  ... neleda
 7. 5.
  Bazı arkadaşlar anlam veremese de haramlar, öyle durduk yere haram ilan edilmiş değildir. Örneğin domuz, kendi dışkısını bile yiyebilen bir hayvandır. Bu nedenle her türlü parazit ve hastalığı yayar.

  Keza midye de deniz dibindeki her türlü pisliğe maruz kalan bir hayvandır.

  Alkol ise zaten tüm kötülüklerin anasıdır. içip içip karısını çocuğunu kesen, araç direksiyonuna geçip insanları ezen, barda tanıştığı ama ismini bile bilmediği birinin evinde sabahlamasına bile imkan veren bir içecektir.
  2 -1 ... ikutluay
 8. 6.
  yer yüzünde yaratılmış canlılardan birbirine en yakın olan tür insan ve domuzdur. iç organları, sinir sistemleri beynin çalışma durumu insanla aynıdır. hata yapılan çalışmalarda domuz psikolojisi ile insan psikolojisinin neredeyse aynı olduğu düşünülmektedir. islam bunu çok uzun bir süre önce soylemiştir. insan ve domuz eti yemek insanlığa günahtır diye. izlemenizi tavsiye ederim http://www.belgeselci.net/domuz-belgeseli.html
  1 ... mejdel
 9. 7.
  --spoiler--
  oha midye yasak mıymış lan über günaha girmişim desene
  --spoiler--
  2 -2 ... bara damsiz giden
 10. 8.
  Gayet normal bir durumdur. Erkek için cinsel ilişkí de keyif vericidir. Dünyadaki her kadınla cinsel ilişkiye girebiliyor musun? En yakın arkadaşının sevgílisiyle, halanla? Onu yapman nasıl yasaksa, ki yasak olmasa da insansan miden almaz, bu da yasak. Sana tatlı gösteriliyor, õzendiriliyorsun diye dinin emírlerine malca yaklaşımlarda bulunmamak lazım.
  2 -1 ... portekizli