bugün

hakkında uzun süre yazıp çizilen, kaderi babayiğitlerin azmine bağlanan, üretimi için bölge bölge teşvik haritası çıkartılan ama hala ucunu köşesini göremediğimiz yerli oto'ya ne olduğu sorusudur.

akp ekonomistleri, hadi bunu açıklayın bakiim.
yerli oto yabancı otomobil şirketlerine teslim oldu.
...vardı ne oldu ona?

geçtiğimiz iki seneye bir bakın bu sorulardan onlarcasını bulursunuz. son on yılda bu sayı yüzleri bulur.

ne olacak amk ya, gazdı havaya karışıp kayboldu.

(bkz: sahi akdeniz de doğalgaz araması vardı ne oldu ona)
işte bi devrim vardı. bide anadol. Muhtemelen tarih oldular.
ilk kazıgı nahumların babası atmıstı. otomobil uretemeyiz diyen nahumlar, otomobil imal edip satış yapıyor.

gelelim gunumuze; otomobil üretimi yapan (hem de 3 farklı firma için) koçlar, yerli otodaki en büyük engel.
hala ortalıkta olmayan yerli otodur.

e naapalım babacım, bizim sermayedarımız da böyle. hükümetimiz, devletimiz naapsın. yıllardır sömürdükleri halkın menfaatine iki kuruş iş yapacakları zaman kardan, paydan, verimlilikten zarttan zurttan bahsederler.
müsiad bir rapor hazırlıyor bildiğim kadarı ile.
alıştık raporlara. iki gün sonra verimsiz, karsız diye höykürüp işi gene askıya alacaklar.

biliriz biz o raporları.
isim konusunda sıkıntı olduğu için rafa kaldırılmış yerli otodur.

düşünsene yozgat otomobil veya yılmaz otomobil ne kadar da iğrenç.
inek yedi.
Valla lan
(bkz: anadol)
olsa bile 1 tane bile satılamayacaktır. zira türkler abd ve japonya malına müptezeldirler.
Kalp diyolar.
(bkz: Şamil)
iki yıldır koç üretecek, assan üretecek diye pek bir yerini korudu maşallah.

derdim tayyib ile değil, yıllardır türkiye'yi sömürüp iki kuruşluk fayrda yaratmayan tüsiad ahalisiyle.
bence üretmemek iyi olur şahinciler gibi bi ırk oluşur bunu bu memlekete yapmamaları lazım.
--spoiler--
sabırla bekliyoruz
--spoiler--
Vergilerden fazla fazla kazanıyorken, yerlisini üretmek hiç de mantıklı gelmedi para babalarına.
Benzini olmadığından çalışmadı, sonrasında zamanın en modern otomobillerinden biri olmasına rağmen rafa kaldırttırılıp çürümeye terkettirildi. O yüzden 1961 yılından bu yana yerli otomuz olmadı bundan sonra da 20-30 markanın piyasanın sahibi olduğu bir sistemde yerli otomuzun olması pek bir şey ifade etmiyor.
sadece bandını hazırlayayım deseler dahi 5 yıla hazırlayamazlar.
desen marka idi.

10 yıl sonra 10 milyon harcayarak cadillac ın script i ni kullanarak piyasaya sürerler.

bu öngörü de burada dursun.
Örtmenin örtmenin örmenim ben biliyorum anadol.
Uçak vardı uçak .
vurduruyordur.
Beyler automod teknoloji youtube sayfasında 2019 yılı olarak açıklandı. bakan fikri ışık açıkladı saabın üretim ve potansiyeli mühendisligini cadıllac kalitesiyle birleşen bi otomobil düşünün. Saab denince aklınıza volvo ve scanıa gelsin kardeş markalardır. Cadıllac ise yıllara damga vurmuş bi otomobildir ki escalade ve diger modelleri baba gibidir. Bu iki firmayla anlaşma saglandı ve saabın tüm üretim hakkı satın alındı. Bizim görevimiz ise bu teknolojigi geliştirip daha fazla yerlileşmek. Bu potansiyeli görüyorum kendimizde. Anadolu'yu ürettigimizde japon araç markası yokdu. 1960 da yaptıysak bu zamanda yine yaparız. Yüzde 85 i yerli olacak. Ben ön sipariş vermeye hazırlanıyorum kötü bi araç gelecegini sanmıyorum. Tübitak ve aselsan yogun emek sarfediyo bizzat gittim gördüm. Tasarımını tahminen 2009 bmw 520 ile opel ınsıgnıa arası olacagını tahmin ediyorum, iç tasarım içinde çaga uygun olacakdır. Eksigimiz her ile satış bürosu koymak buda yapılır bi işe biryerden başlamak gerek devamı gelecekdir. Ben çok önemsiyorum mühendislerimiz iş sahası bulabilcek, paramız kendimizde kalcak, ₺ deger kazancak çünkü üretim var. Ben umut besliyorum. 2019 da altında bitane olur.
güncel Önemli Başlıklar