bugün

baskıcı ve kıskanç bir sevgiliye sahip olan kızdır.
evlenilecek kızdır. yine de ne olursa olsun kendini ezdirmemelidir.
ilişkilerini ciddiye alan kızdır, aksi takdirde ya geçici bi hevestir, ya da geçici bi hevestir. kaşarlığa girer alenen. evet kusura bakmayın ama kaşardır. o kız sevgilisinden izin alıyorsa, saygıdan sevgidendir, sevgilisi ona zaten git diyecektir, o bunu da biliyordur ama işte kaşarların bilmediği saygı sevgi vardır orda.

edit: kaşarlar kızgın. hadi sen koş şimdi sevgiline söylemeden bikaç bar kez, kucaklarda da gezersin belki. ahaha anne olcaksınız dimi siz ahah tabi tabi *
baş üstüne tac edilecek kızdır, erkek arkadaşına saygısı vardır. böyle kızlar erkekler tarafından daha çok tercih edilirler.
sığırın önde gidenidir afedersin. babandan izin alıyomuydunki elin adamından izin alıyosun. suç sende değil, sana izin aldırtan o lavukta. (bkz: kişi kendinden bilir işi)
korkan kızdır. suç kendisinde değil haber almak yerine izin veren sevgilisindedir.
izin ne demek ya ?
sevgiliden kastınız evlenmeden öncesi ise. ne resmi olarak ne dinen bir bağlılık söz konusudur.
mevcut bağlılık sadece gönül bağlılığıdır. ha eğer diyorsanız o bize yeter yazının buradan sonrasını okumayın zaten.
kız annesinden babasından izin almaz. gider sevgilisinden izin alır.
aa güzel kardeşim aynısını bir erkek senin bacından beklese kabul edecek misin ?
niye izin alsın ki. kızın kendi kafası, kendi fikirleri yok mu. kız nereye gideceğine karar veremiyor mu ?
gideceği yerin; gidilebilir veya gidilemez olacağına niye kendisini kanaat getiremiyor.
izin alınmaz. haber verilir. haber verilmesi gereklidir buna lafım yok. ama ne izin alınır ne de sorulur.
şimdiye kadar ilişkilerimin hiç birinde kız arkadaşlarımdan böyle bir şey istemedim istememde.
ne zaman olur ki evlenilir. o zaman izinde alınır haberde verilir. ama evlenmeden evlenmiş gibi bağımlı yaşamanın gereği yok.
zaten evlenmeden evliymiş gibi bağımlı yaşayıpda evlenen bir arkadaşım olmadı daha henüz.
isterse bir izin almasındır.*
sevgiliden müsade istenilmesi gereken bir yere gidiyorsa normal kızdır.onun dışında her gittiği,her yaptığı, her yediği,her içtiği için izin istiyorsa karakterinde yamulmalar vardır.erkeklerin saçma sapan etiketleri ve sıfatlarına maruz kalmıştır büyük ihtimalle. her önüne gelene kaşar,ırrsbu diyen bi milletin zavallı kızıdır.
artı oy verenler ve bu durumu destekleyip doğru bulanlar, ya kendi çıkarları doğrultusunda bunu yazıyorlar ya da haber vermekle izin almak arasındaki farkı henüz anlayamamış ( ve ölene kadar da anlayamayacak ) olan zavallılardır.
m:mazmut
a:aysegül
a: mazmutcum akşam arzulara gidecez haberin olsun hayatım.
m: haberdar ettiğin için tşk'ler ama izin verdim demedim ona göre.
a: ama hayatım arzunun erkek arkadaşları gelcekmiş yiyişcez, bu fırsatı kaçırmamam lazım bitanem.
m: aa hayatım neden baştan sölemedin ya. izin talebin onaylanmıştır.
a: ay mazmutcum çok anlayışlısın bitanem çok saol, bu sana yol,su,köprü (anal,oral,grup) olarak dönecektir.
m: selam söyle arkadaşlarına, korunmayı unutma.
uyumak için bile izin alan kızdır. aldım ama uyuyamıyorum orası ayrı tabi.
sonra da " izin vermiyor bikbik " diye öten kızdır. izin almak değil olsa olsa haber vermektir. " izin alma " mertebesine geldiyse otursun haline yansındır kızcağız. kendi kendini aşağılayıp sonra da feministlik eden kızsa eğer her şey müstahaktır tabi.
erkeğin koltuklarının kabarmasını, onun o halini izlemeyi seven kız da olabilir bu. gücü ve iktidarı konusunda tam tatmin yaşayan erkeği seyreyleyin, üstünde tepinseniz dahi dünya iyisi kalırsınız.
sevgilisinin de aynı tutumu kendisine göstermesini bekleyen kızdır.
bir yere giderken sevgilisine bilgi veren kızın ezik hali.
erkek egemen bir ilişki yaşıyordur.kendisi ezdirmemeli sevgilisine kendininde bağımsız bir birey olduğunu acilen kanıtlaması gerekir.
(bkz: ataerkil)
(bkz: ne güzel kız alsana böyle bi kız)
sanki biraz abartmış kızdır ama en azından sevgili olmanın getirdiği sorumluluğu yerine abartılı olsa da getirir. haberdar etmek kafidir sanki. en olmadı gidilecek yere göre onay almak.
sevgilisini aldatmiş, sonrasinda affedilmş kizdir.
özgürlüğünü kaybettiğine inanmış halbuki zincirleri koparmanın kendi elinde olduğunu anlamamış kızdır.
Sevgilisi piskopat değilse ve ondan korktuğu için izin almıyorsa sevgilisine çok değer veriyordur.
izin almak aciziyet gösterir. Bence. Fakat arayıp "habib elbi, ben kızlarla dışarı çıkıyorum. Eve dönünce yazarım. derseniz de bir şey kaybetmezsiniz.
çoktan evlenme pozisyonunu almıştır. ana babası salmışsa ipleri onu tutacak birini aramaktadır.
çoğunun sevgilisinin hayır dese bile yine de gidecek kahpe kızdır.
Has sevgilidir bulunca banada haber verin.
Kızlar kusura bakmayın da böyle salaklıklar yaparak erkekleri tepenize diken sizsiniz.
izin nedir ya? Kendi ananızdan babanızdan izin almazken hayatınıza sonradan dahil olan bu gerzeklerden izin dilenmenizdeki amaç ne?

Bunlar yüz vermeye gelmiyor. En fazla çıktığınızı haber vermek yeterli be kızçelerim. Bu kadar önemsiz görmeyin kendinizi.
Kendi boynunuza tasmaları kendiniz takıyorsunuz asıl. Hayır, böyle basit olamazsınız.
izin almasına gerek olmayan kızdır. Sevgilim yok ama olursa izin almam; O benden izin istemeli. Bir erkek benim sevgilim olacaksa, hiç kusura bakmasın; bir yere giderken benden izin isteyecek. Ben izin vermeyince gitmeyecek. Kırmızı çizgilerim var benim.
işleri ilerletmişler heralde,adam tekmeyi basmasın diye artık ne yapacağını şaşırıyor.yoksa ben böyle bir zihniyete başka bir açıklama bulamıyorum.
evlenilecek kız modelidir. canım benim ya. keşke benim olsa.
Şey yapsanıza siz tasma falan alıp takın. Boynuna çan takın. Hareket etti mi haberiniz olur.
Erkek icin olanı da kadın için olanı da salakçadır. Saçma sapan hareketler, nikâhlı eşim olmayan hiç bir kız bana, nikâhlı eşi olmadığım bir kıza da ben karışmam, karışamam.
bunu izin vermek değil de izin vermek şeklinde düşünüyorum ben. kadınım bir yere giderken bana "şuraya" gidiyorum diye bilgi verir. keza ben de aynı şekilde davranmaya dikkat ederim. bilgisi olsun , rahat olsun isterim. onun da böyle düşünüğünü biliyorum. yoksa kimse kimseye hesap vermiyor merak etmeyin.

kendini tamamen karşıdaki insana teslim eden insanlar elbet var. bu da acizlik değil bir tercih. onları da yadırgamamak lazım. bazı kadınlar bağımlı olmayı gerçekten de seviyor. beni o yönetsin, bana yön versin şeklinde davranıyorlar. dediğim gibi fazla takılmayın. sevdiğinizi habersiz , sizsiz bırakmayın , kafi.
Yanlış yapan kişidir. Bir yere giderken, saygısından haberdar edebilir karşısındakini; lakin izin almak bambaşka bir olay. Fakat gideceği yer hakkında "ne diyorsun sence gitmeli miyim yoksa gitmemeli miyim" diye fikrini sorabilir.
olması gerekendir. zira başkasının kucağında görünce ağlamayın.
Afedersin köle.
Can canan.
En azından soruyor. Yapmayanlarda var.
Sahiplenilen, yeri geldiğinde ağzını yüzünü kıran erkek gibi erkeğe sahip kızdır. Aferindir, devamdır.
izin değildir o. Haber vermektir arada büyük fark var!
kadın olarak geri dönebilir.
nereye kusayim? bunu yapan hemcinslerimin hala olmasi beni bir nebze uzuyor. yahu kizlar sapsik misiniz? izin almak nedir? herkesin hayatina kimse karisamaz.
sadakatindendir alnından opulesidir. Vefalıdır. düşüncelidir de ondan izin alır. Seviyordur. Aidiyet hissi yaşıyordur. Daha ne olsun dostum.
Başkasının kucağında görünce üzülüyorlarmış sonra ulan herkesi ananız mı sandınız? Aklı başında bir insan ne yapmasını bilir zaten. Onu geçtim kadınlar ne olur yapmayın şöyle şeyler ezdirmeyin kendinizi durusunuzu bozmayin gerek yok. Ne izini sen ilk önce sana yapılan saygısızlığın önünde durmazsan o çok güvendiğin adam kendi seni ezer hemde başkalarına ezdirir. Öyle adamdan kaç durma onun ne kendine güveni, saygısı vardır ne de kalitesi ve zekası. Siktir et. Illa hayatinizda biri olacak diye her önünüze gelene şans verip her önünüze gelene hayatınızın iplerini vermeyin hatta kimseye kendi hayatınızın iplerini vermeyin. Bu zihniyetten kaçın erkek bir birey olmama rağmen bu kafadaki hem cinslerinizden bende kaçıyorum. Bu cinsiyet değil insanlık meselesi.
haber vereni bulduk da izin alanı eksik kalsın kızıdır.
- aşkoom "merveler" ile kız kıza şuraya gidebilir miyizzz ?
+ gidebilirsin tabi ama gitmesen daha iyi bal kabağım
- bana güvenmiyor musunn :(
+ sana değil erkeklere güvenmiyorum orada şimdi bir sürü erkek olacak yazacaklar sana rahatsız olacaksın seni düşündüğümden diyorum ( yalanın daniskası aklım sende kalacak orada flörtleşeceksin sen diye korkuyorum diyemiyor kızda anlıyor tabi )
- peki öyleyse ben de evde otururum aşkoşoroloşkom istemiyorsaa *

netice : kız gideceği varsa gideceği yere gene gider erkek akşam arar arar arar telefona ya cevap verilmez ya kapalıdır. ertesi gün geri arar kız ve ; erkenden uyumuşum / telefon şarjda idi duymadım gibi cevaplar verir. velhasılı izin almak değildir o haber vermektir. böyle şeyler yerine kız hayata gözlerini açıverecek birisi ile ilişki yaşıyorsa karşısındaki insanı pimpiriklendirmeyecek, sağa sola mavi boncuk dağıtmayacak. erkekte ayak yapmayacak net olacak aynı şekilde karşısındaki insana saygı duyacak ve herşeyden önemlisi birbirlerinin güvenini sarsmayacaklar. bu şekilde karşılıklı güven ve saygı olursa ne kız izin almak zorunda kalır ne erkek yalan söylemek zorunda kalır.
Ne bileyim kendisine saygısı yoktur. Gidiyorum demekle gidebilir miyim demek arasında çok fark vardır.
su içerken de izin alsın.
kendime saygım yok cümlesinin eyleme dönüşmüş hali.
haber verebilir ama izin almak da ne bileyim..
Erkeği sahibi olarak gören özsaygısını kaybetmiş kızdır.
özgüven yerlerdedir. tebrik etmek gerekir!
Bunun kızı erkeği yok ben böyle insanlardan valla korkuyorum hasta bunlar.