1. 1.
    sevgilisini çok seven erkektir. sevgilisine olan aşkından dolayı, onu kırmamak için kendisinden izin alır. kendine göre haklıdır bu adam. yaptığı kılıbıklığından değil, sevgilisini üzmek istemediği için sevgilisinin her istediğini yapar. o sevgili onun için herşeydir.

(bkz: aşık olan herşeyi yapar)
    ... total dictionary converter
  2. 2.
    Soyu neredeyse tükenmek üzere olan erkek biçimi.
    1 ... uzumaki
  3. 3.
    gereksiz zamanlarda yapıldığı taktirde sevgiliyi bile bunaltacak eylemdir.

tabi izin almak ile ben burdayım demek arasında da ince bir çizgi vardır ki bir birine karıştırılmaması gereken..
    ben burdayım diyen erkeklere kılıbık muamelesi yapıp dalga geçen öküzlere aldırmamak gerekir.
    -1 ... demesved
  4. 4.
    romantik şövalyedir. bu zamanda az kaldı. bulunması da bir hayli zor zannediliyor.

(bkz: bekara karı bosamak kolay)
    1 ... redwiner
  5. 5.
    (bkz: zirveye katılmak için sevgilisinden izin alan adam)
    ... nobetci baykus
  6. 6.
    sevgilisinden maça gidiyorum diyerekten izin koparan , hoş bir hatunla takılan erkek tipidir.
    1 ... lower
  7. 7.
    doğru yolda olan adamdır.
    1 ... sezobysezo
  8. 8.
    sevgilisinin istemediği yerlere gitmeyen erkektir.. kafasına göre takılıp, sevgilisinin isteklerini takmayacak kadar öküz değildir...

sevgilisini sallamayan erkekler.. emin olsun sevgilinizi o an birisi sallıyordur...
    5 -1 ... izmirli ispanyol
  9. 9.
    aynı durumda sevgilisine izin verme yetkisini kendisinde görüyorsa izin de alacaktır tabi ki. bence* ilişkilerde izin alma durumu da izin verme durumu da saçmadır.
    ... psycho freak
  10. 10.
    Cem yılmaz'dan geliyor:

Ay canımm kıyamam gel gel kucağıma gel.
    1 ... toz kanatli kelebek