bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  öncelikle belirtmek isterim ki tanım gerektirmeyen bir başlıktır. tanım başlığın ta kendisidir. sözlük formatına aykırı davranmama prensibimi bozmayarak söz konusu düşüncelerimi aktarıyorum. seçim zamanlarında şov yapan başbakanı olan bir ülkeyiz. ancak yıllardan beri içimizde ki maçomsu yapımız nedeniyle ülke olarak bu şovları yiyoruz. yemiyenimiz ise gargara yapıyor. davos fatihi falan gibi aptal aptal sloganlar yapıştırıp bu şovmenleri tepemize çıkartıyoruz. adamın orada yaptığı şovda niyeti o kadar belli ki bunu bile anlayamıyoruz. anlayan anlıyor gerçi ama ülkem adına konustuğum için yüzdesel olarak genelleme yapmayı tercih ediyorum. israil cumhurbaşkanı peres e sen diye hitap edebilen şahsiyet, abdullah öcalan gibi bir karaktersize sayın öcalan demiş olabiliyor zamanında ve bu bir dil sürçmesi olarak algılanabiliyor benim güzel ülkem insaları tarafından. yerel seçimlerin yaklaşması ile davos şovunun çakışması ne büyük tesadüftür! peres in katılacağını biliyorsun hiç gitme o halde! ancak olmaz bu planlanmış şov yarım kalır mı? ertesi gün davos krizi hakkında basın açıklamasını nerede yapıyor sayın başbakan ? istanbul büyük şehir belediyesi bayrakları önünde metro açılışına denk getirmeyi ihmal etmiyor. yerel seçim deyip geçmemek gerekiyor. kaybedilecek her büyük şehir bir sonra ki genel seçimde fazlasıyla karşılarına çıkacaktır bunu biliyorlar. tezgah kurulmuş ve ülkem insanı bu tezgahta çok güzel işleniyor! davos ta yaşanan ve ülkemiz adına talihsiz olarak nitelendirilen bu olayı kim destekliyor ? tabii ki sadece gelişememiş arap ülkeleri destekliyor. batı cephesi olayı skandal olarak değerlendirirken parası olmasına rağmen gelişememiş arap ülkeleri bu rezalete çanak tutuyor. osmanlı yeniden kurulsun tayyip te halife ilan edilsin gibi komik açıklamalar yapmayıda ihmal etmiyorlar. recep tayyip erdoğan kendisini kahraman ilan ettirmeyi başarıyor. bizim zavallı halkımızda şakşkçı zihniyetten vazgeçmeyerek erdoğan ı yere göğe sığdıramıyor. amerika ırak ı vurduğunda ölenler insan değil miydi ? müslüman değil miydi ? diye soran yok! sesi çıkmıyordu mr. tayyip in ! askerlerimizin başına çuval geçirildi gıkı çıkmadı. incirlik üssünü amerika nın ayakları altına seren kendisi değil miydi? halen ülkemizde israil askerlerine eğitim verilmiyor mu? sen kimi yiyorsun ? diyen yok!
  kuzey ırak sınırına asker gönderilecek tayyip diyor ki, askerlik yan gelip yatma yeri değildir! oğlu çürük raporu alıyor! bu nasıl bir adalettir. zavallı köylü isyan ediyor ananıda al git diye posta koyuyor mr. tayyip ama bunlar normal şeyler gibi gösteriliyor. karikatürü çizildi diye dava açabilen ve kaybeden mr. tayyip hep çuvaldızı başkasına batırmanın peşinde koşuyor kimsenin sesi çıkmıyor!
  çok uzak tarihlere gitmeye gerek yok! son genel seçimin hemen öncesine bakalım, akp nin bilboardlarda ki reklam sloganını haırlayalım. halk içinden tiplerin resimleri var ve ellerinde elektrik faturaları bulunuyor. bu tipler aynen şöyle söylüyor; akp hükümeti boyunca elektriğe kuruş zam ödemedik. akp bizim paramızla halka kömür dağıtıp oy satın alıyor. gıda yardımında bulunuyor. gariban ve cahil halkın oylarını satın alarak seçimi kazanıyor. sonra ne oluyor? elektriğe kaç kez yüzde kaç zam yapıyorlar kimse sormuyor. ne oldu sizin reklam sloganınıza diye kimse sormuyor. son olarak defalarca doğalgaz a zam kitlediler. şimdi seçimler yaklaştı doğalgaza yüzde 15 indirim yapacaklarını dile getiriyorlar. hadi ordan ! diyen yok. nitekim son konusmasında da doğalgaz konusunu dile getiriyor ve şimdi indirim yapıyoruz ancak ileride zam olursa onuda yaparız kimse darılmasın gücenmesin bizler dürüst insanlarız. dürüstçe söylüyoruz diyor. hadi ordan! diyen yine yok. bunu da yiyor benim zavallı halkım. şimdi de indirim yapıyorum ama zam olursa da yaparım diye dürüst pozunu takınıyor. nasıl olsa davos nedeniyle taraflı tarafsız bir çok kişiyi kendisine hayran bıraktığını biliyor. en büyük korkularından biri kemal kılıçdaroğlu na yüklenmeden duramıyor. akabinde murat karayalçın a giydiryor da giydiriyor. murat karayalçın 25 000 kişiye iş vereceğim vaadinde bulunuyor. erdoğan ona 25 000 kişiye iş verecekmiş nasıl verecek ? başta biz varız bize sormadan kimin parasıyla ne veriyor diye saldırıyor. ama kimse görmüyor! ye kürküm ye zihniyetiyle koltuğa yapışanın bırakmak istemediği bu ülkede herkes kendi çıkarları doğrultusunda yol alırken vatandaş ise bu oyunların içerisinde basit piyon görevini üstleniyor. bu insanlar kendi sapkın düşünceleri doğrultularında ülkeyi kaosa sürüklüyorlar. devlet içerisinde hızla kadrolaşıp istedikleri gibi bir ülke yaratmak doğrultusunda hızla yol alıyorlar. zamanında minareler süngü/ kubbeler miğfer/ camiler kışlamız/ müminler asker gibi dizeleri neye istinaden söylediği ise geçen zaman dilimi arasında fazlasıyla belli oluyor. sayın cumhurbaşkanı abdullah gül ün yıllar önce avrupa birliği hakkında ki düşüncelerini nasıl dile getirdiğini ise sanırım bilmeyeniniz yoktur! batıya sırt çevirip arapları cephemize çekmeye çalışacağımız gözlerden kaçmıyor.
  ülke olarak bataklıkta koşuyoruz ancak farkında değiliz!
  2 -1 ... zeki yaratik