1. 1.
  bir murat yılmazyıldırım şarkısı.

  https://www.youtube.com/w...=2&list=RDM9PriA7jlTU+

  sözleri de şöyle:

  Hülyalarına duvar örüyorum; uykularıma çarpan bulutlarda. Açılmış duyularımı varlığına kapıyorum ağlayarak, bunalımlı. Yeni günler dilemiştik, mumlarla kardeş bilip, bilip umutları. Gurbetleri şiir bellemiştik, hiç ayrılık yoktu, doyumlarda. Hep aynı şarkılardı gecelerde dolaşan. Hep bir çocuk ağlardı yine de sevişirdik.

  Belki değildi mutlak, mutlu olabilirdik… Belki değildi mutlak, mutlu olabilirdik;
  yarınlarda…

  Çocukluğuna korkuları bırakıyorum, günlerime yürüyen caddelerde. Çiçeklerle geçiliyor ölümler, ağlayan bir yağmur güneşinde. Ayrılık kanayan bir dudak, yanağımda patlayan bombalarla. Ürpertiyle uyanan ellerimin içinde, yine yine yine bir bilmece, bu şeytanlar. Hep aynı uykulardı sevdalara kapanasn. Hep aynı oyunlardı kayık salıncakları.

  Belki değildi mutlak, mutlu olabilirdik. Belkim değildi mutlak, mutlu olabilirdik; yarınlarda…

  Yalanlarına çiçekler atıyorum, şafak renkli aynalarda tapınarak. Unutulmuş anıları bugünlere bağışlıyorum, şarkılarımla çıldırarak. Dün kayboldu ellerimde birdenbire, yenilgiye adımı verdim kavgalarda. Vücudunda papatya bahçeleri, kahroluyorum aşk boy verirken, fırtınalara. Hep aynı kayboluşlardı günlerime dolanan. Hep aynı dramlardı duvarlarda yaşanan.

  Belki değildi mutlak, mutlu olabilirdik. Belki değildi mutlak, mutlu olabilirdik; yarınlarda…

  Özellikle nakaratı acayip etkileyici bu şarkının. Hep acaba derim acaba mutlu olabilir miydik?
  2 ... ikeya