bugün

(bkz: elini kolunu nereye koyacağını bilememek)
sevdiği kızı gören kişiye aittir.
aşırı heyecan, utangaçlık, aşkın yan etkisidir.
kız uzaklaşınca geçer.
sonra o eller kafaya vurulur.
ağızdan şu cümle dökülür:
' bu seferde konuşamadım. lanet olsun'
özellikle bu eller kafa güzelken iyice saçmalarlar artık kontrolünüzden çıkıp başka başka şeyler yapabilirler.
iş görüşmesine giden şahıslarda da görülebilir. Stresten kaynaklı bir durumdur.
ayakta duruluyorsa ayaklar omuz hizasında açık olmalı ve eller de yana salık bırakılmalı, omuzlar dik tutulmalıdır.
oturur pozisyonda ise kollar kırık vaziyette bacakların üzerinde durmalıdır.
biz şeyler anlatıyor iseniz eller anlatılan konunun durumuna göre anlatımı güçlendirici ifadelerle hareket ettirilebilir (vücut dili)

bunlar her ne kadar karşı tarafa komik görüneceğimizi düşündürse de en temel duruş şekilleridir. karşı tarafa en normal bunlar görünecektir. uygulamak zordur ama karşı tarafa ezik büzük görünmektense bu duruş şekillerini özümseyerek uygulamak özgüven göstergesidir.
görsel
sürüş esnasında kazaya sebep olabilmektedir .
Evde yalniz kalan bir ergen için problem olmayan şeydir.
fotoğraf çektirirken huzur vermeyen ellerdir.
sevgiliyle öpüşürken ortaya çıkan durumdur. Ellerini mi tutsam dokunsam mı gibi sorular akıldan geçer ama hala o ellerin nerede duracağına tam olarak karar verilememiştir.
heyecanlı bireyin elleridir.
o eller bir kavuşturulur, bir ayrılır, saçı düzeltir, kıyafeti çekiştirir, sonunda iki el birbirine tutunarak kucağa konulur.
cepte dursunlar efendim. özellikler bir buluşmada yada sevgilinin yanında olan durumdur. terler ve nereye koyacağını bilmezsin.
sahnede insanı delirtebilecek kadar sinir bozan ellerdir. bele koysan olmaz yanda durmazlar, bir türlü durmazlar efendim.
sahnede insanı delirtebilecek kadar sinir bozan ellerdir. bele koysan olmaz yanda durmazlar, bir türlü durmazlar efendim.
hocadan not isteyecek öğrenci elleridir.
en yakında bulunan 2 adet memenin üzerine konulduğu taktirde layıkını bulacak olan ellerdir.
nerde durmayacagini net olarak bilen yarragin kesif icin gönderdigi öncü birlikler.
tez canlı insanlarda görülen durumdur, sadece eller değil, ayaklar, hatta insanın kendisi bile nerede duracağına karar veremez.
önemli şahsiyetlerle buluşurken yaşanılan durumdur.
Sosyal fobilerinizin oldugunun gostergesidir..
çok sigara içiyor.
bırakamadı bir türlü.
ölümle ilgili hiç bir şeyi ciddiye almadığı için diyorlar ama değil.
aslında sadece ellerini nereye koyacağını bilmiyor.
dizelerini akla getiren ellerdir.
kökünden kesilirse sorun kalmayacaktır . böylece salak salak entrylerin ve baslıkların da önüne geçilecektir .