bugün

hoşlanmadığınız bir durum veya bir söz karşısında, ben buna ağzımı bile açmam felsefesiyle hareket ederek, susma yoluyla tepki gösterme biçimidir.
* * *
ortamı terk etmek çok etkili bir tepkidir.
anlayabilene tepkidir.
susmak, yerinde kullanıldığında en keskin kılıçtan bile daha keskin, kesin sonuçlar verir. ama dikkat edilmesi gereken nokta, susarken zehiri içe akıtmak değil, ortamın yumuşamasını bekleyip, uygun zemin oluştuğunda düşünceyi belirtmektir. bu taraflar araşında söylü yapılan bir sözleşmede olabilir, sözsüz de. ama taraflar arasında saygı ve saygısızlık arasındaki ince çizginin korunmasını sağlayan nacizane bir davranıştır.
dayaktan beterdir.
size bu şekilde karşılık veren kişiyi boğasınız gelir.

+cevap ver hadi
-..................
+konuşsana...
-.................
+konuşşşş lannnnn
(bkz: bazen susmak çok şey anlatır)
susmak bazen en güzel eylemdir, hele ortada bu kadar çok gereksiz konuşan insan varken.
tepkilerin en mükemmeli.
konuşmaktan daha etkili bir yöntemdir.Helede karşınızdaki kişiyi sinir etmek isterseniz susmanız yeterlidir.
(bkz: söz gümüşse sükut altındır)
-konuş hadi!
+.....
-diyecek bir şeyin yok! ne diyeceksin değil mi!
+.....
-işte bunun savunduğu şey bu kadar!
susmak ve kişinin hatasını kendisinin bulmasını beklemektir.
bazen karşıdaki şahsı daha da kışkırtır.her yerde yapıldığında alışkanlık olup insanların gözünde ezik* olabilirsin.her tepki yerinde güzel.
susmak bazen çok şey ifade eder. bazen en iyi cevaptır, ortamdan ayrılmak veya o kişiye laf sokmaya çalışmaktan daha iyidir. tabi anlıyorsa eğer.
sizi tahrik eden ve iyi niyetinize haksızca iftira atan insanlara karşı en erdemli, en güzel cevaptır.
Karşıdaki insanı gıcık eden taktik.
böyle bişey var doğru. ancak karşı taraf bunu anlayacak kadar ince düşünemiyorsa yapacak bişeyin kalmadigi da olur.
aptal yerine konulmaktir.
karsinizdaki adam deliye doner. tam giderken bi soz soylersin dusunsun haftalarca.
iş hayatında keriz yerine konmakla sonuçlanır. Az dişli olmak lazım. Özel ilişkilerde her iki tarafı da yorar. iletişimsizlik bir bitiştir.tepki değildir. Sonuç getirmez suskunluk. Sorunu çözmez. Yeterince Seviyorsan, istiyorsan sessiz kalamazsin. Sessizlik sondur.
öyle tepki mi olur canına yandığım. susma, susma gerçekten. konuş yahu. ''konuşmak istemiyorum.'' de nedenini açıkla sonra defol git. ya da soğuk davran insan olan anlar herhalde. ama susmak nedir ya. nasıl bir şey? konuşarak anlaşılır, susarak anlaşılmaz hiçbir şey. mesela ben soğuk davranırsam konuşmak istemiyorumdur ne kadar netim. ne kadar net bir tavır. ama susmak? bir de ''konuşmak istemiyorum değil yeaa'' diyor. oldu canım ya ben de yüzsüz gibi art arda mesaj atayım. bunu bekliyormuş. bana bunu yapan insana yüzsüz, yapışkan vesaire diye kendi içimde etiketleyen bir insanım. benden bunu beklemek ne kadar hata. hayır bir de açıklıyorum böyleyken böyle diyorum ''yok yeaa yüzsüzlük olarak algılamam saçmalama ama haklısın.'' diyor. tamam sen sus. sen konuşmayı da beceremiyorsun sus, tamam.
askerde yapılması en gerekli eylemdir.
(bkz: adına çıdam denir)
(bkz: ismet özel)
çok sayıda troll başlıkta uyguladığım eylem.

bazen insan sadece susuyor.

o kadar çok şey oluyor ki anlatılacak, konuşmak mümkün olmuyor.

bazen de anlatacaklarını kafanda kursan da karşındaki nasıl olsa anlamayacağı için susuyorsun.
Cok ağır gelir.