bugün

hiç kimseyi ilgilendirmeyen konu. siz almıyosunuz diye başkaları da mı almasın ?
ulan o para için sabahtan akşama un çuvalı taşısam yine elde edemiyorum. böyle aptalları gördükçe sinirlerim bozuluyor
zengin insandır. ebet.
ayfon mek falan kullanıyordur. parasına baktığınızda çok da matah olmayan ürünler bunlar.
Insan oglunun ilk uzaya cikarken kullandigi teknolojinin bin mislini icerisinde barindirmasina ragmen, kullanmasini bilmedigi bu teknolojiye sadece hava olsun diye para gömen kisidir.

Genelde bu tur cep telefonlari kamerasindan dolayi pahalidir. Yoksa kullanici o cep telefonunu ya instegram, facebook vb. sayfalarda dolasmak icin kullanacaktir. Ayni islevi 500 liralik telefonlar da görmektedir. Geri kalan parayla gayet güzel bir fotograf makinesi alinabilinir. Hem daha kaliteli resimler cekilir, hem gece resimleri cep telefonu kamerasina göre daha güzel olur, hem de ömürlük kullanilir. isini bilmeyen kisidir.
eğer çok kazanıyorsa, o parayı telefona vermesi normal olan insandır. ama yine de telefon için çok. aklıma şu mantık geldi ama geri vazgeçtim. gelen mantık şuydu. 3800 tl'yi anası babası kendinden istese vermez, telefona veriyor diye. bu mantıkla bakılması doğru değil gibi geldi ama sonra. insanların ailesini nasıl mutlu edebildiğinin tarifini bilemeyiz, hiç kimse bilemez. ve insanın kendi ihtiyaçlarına elbette ki özgür iradesiyle ve maddi gücü yettiği kadar kullanmak isteyecektir.
10.000 lira verenler var. düşün bu paraya dandikte olsa bir şahin , broadway, spring gibi araba almaya çalışan para biriktirenler var. hayat bu kimi mercedesinde koltuk soğutma yok diye üzgün, kimi çocuğunun istediğini alamadım diye. vay be neler neler dönüyor hayatta.
ucuzcudur.
1000-1500 tl arasında gayet herkesin işini görebilecek telefonlar var. cebe göre daha ucuza da bişeyler bulunabilir tabi huaweiler filan var. şu halimle siksen vermem. bunu veren de zengindir.
o telefona 3800 tl veren insanı eleştirmeyin. bir telefonun 3800 tl olmasını eleştirin.
apple marka telefona 13.000 tl veriyorlar 3800 tl ne ki?
akp gençlik kollarına üyedir.