bugün

(bkz: Gloria Stuart)

bilmeyenler için ; kendisi titanic filminde başroldeki rose karakterinin yaşlılık halini oynamıştır. tanıma uymaktadır efendim. çok geç kalmışız canım, vakit bu vakit değil, eski radyolar gibi çatıya saklanmış aşk.
insan sevdiğini bilir zaten, sevilmek, sevildiğini bilmek ister en çok. insan kendi sevgisine acıkmaz, kendisine duyulan sevgiyi duymaya, hissetmeye acıkır.
samimiyetsiz ağızlardan çıkan her söz gibi bu sözde eriyip biter o ağızlarda. ama sevmek fiilini tam anlamıyla yerine getiren bir insanın ağzından dökülünce, sonsuzluğa ulaşır ve oradan hiç dönmek istemezsin. bazen bir söze bile gerek olmaz bir bakış bile yeter.

peki kime yeter. aşkın tarifsiz olduğunu ve eninde sonunda ölümü tadıcağını bilen insana yeter...
(bkz: nefes alsın yeter)
iki kelimeden oluşan.. ama o güzel duyguya ait hissedilen herşeyi anlatabilen.. küçücük cümlenin önemini, sanılandan çok daha iyi bilen sevgilidir...

s e n i
s e v i y o r u m !!
sevgiyi anlatacak başka bir ifade yoktur ki! bu kadar net, sade, anlaşılır olsun...
iki kelime.. ama çok şey ifade eden..
günümüzde insanların çoğunun seni seviyorumu kullanmaya imtina etmesi ile daha da önem kazanmıştır...
mutlu sevgilidir. sevdicegini uzmek istemez. onunla elele yurumek bile yeterlidir.
ogrenciyse fazlasi gelmezki zaten elinden diymi? nasil gelsinki?
onu bile çok göreceklerdir muhtemelen bu sevgiliye. uzaklaşamayacak kadar aşık,
önünde ağlayamayacak kadar gururlu,
nasılsa o gider bir gün, arkasına bile bakmadan.
dünyanın en güzel kelimelerini , cümlelerini söyleyip sevmeyen sevgili yerine hiçbir şey söylemeyip ama her şeyden çok seven sevgiliye tercih etmiş sevgilidir. yılda bir kere seni seviyorum dese de olur demese de.
o 'seni seviyorum' derken ne kadar samimi olduğunu belli ediyordur zaten. gözlerdeki o samimi ifade hissedilrse neden mutlu olunmasın ki!
gerçekten aşık olan sevgilidir.
sizi seviyorum bile dese yeterdi.
Öyle şeyle mutlu olabilceğimi sanmıyorum.doğru söylediğini nerden bileyim ki? kuru kuruya artık bişey olmuyor.
Benimdir.
yoktur. hayaldir.

iftiradır.
Beyaz tenli ise Afedersin anasını bile severim.

Ama yok!

Beyaz Gadın yok!
Olmayan sevgilidir. insan her zaman daha fazlasını ister.
Seni seviyorumu geç canım denmesine mutlu olanlar var.
Benimdir ulan (güzel söz duymaya can atınca gelişebilen durumdur,gerginliğin canı cehennemedir)
genel olarak bir tek "seni seviyorum" cümlesini duymamıştır.
daha önce sevilmemiştir.
tamam ama akşama ne yiyeceksiniz?

önemli olan bu. aşk zengin işidir fakirler sadece sikişir.
Benimdir.

O kadar özledim ki bunu söylemeni.