bugün

manchester, real madrid gibi takımlar karşısında alınan sonuçsa tarihi hezimet değildir, olamaz. ama bi mahalle takımı karşısında alınan bir sonuçsa ve o mahalle takımı 4 atıp 14 kaçırmışsa 1 topları direkten dönmüş yediği golü de "bırakınız atsınlar, yazık" diyerek yemişse bu tarihi hezimetin allahıdır.
her takımın hezimetlerle dolu maçları olabilir. fazla üstüne gitmemek lazım bu gibi durumların. yazıktır.
bazı fenerbahçeli dostların yeni, yine, yeniden yorumlaması gereken sonuç.

(bkz: gülme komşuna gelir başına)
besiktas' in mahalle takimina karsi aldigi icin alay konusu oldugu, fenerbahce' nin ise dunya klasmaninda real madrid ile cekisen kayserispor' a karsi aldigi icin pek bir olgunlukla karsilanmaya calisilan skordur.

unutmadan bir de su var;

(bkz: kayserispor yenilgisinin sorumlusu hakemdir)

bir ezik vardi ne oldu ona?

edit: besiktas'in deplasmanda fenerbahce' nin kendi evinde yenilmis olmasi sadece minicik, onemsiz bir ayrinti olsa gerek.
(bkz: ayara giderken ayar olmak)
fenerbahçe gibi bir takım kendi evinde 4-1'lik skor alıyorsa ağır bir hezimet olabilecek sonuç. ne fenerlisi ne beşiktaşlısı bikbik yapmasın arkadaş, kayseri tamam iyi takım da avrupa'da esamesi okunmaz, türkiye'de kendi çapında birşeyler yapmaya çalışıyor. sen 3 milyonluk adamı 15 milyona trink diye alabilecek kapasitede takımsın, chelsea'yi dize getirmişsin, "kayseri'ye yenildik yav ne hezimeti" dersen kıçıyla güler adamlar.
kendi evinde, 30 bin'e yakın kombineli seyircisinin önünde alınması durumda biraz daha fazla acıtacak sonuçtur.
6-0 dan daha etkili bir sonuctur. özellikle de karsıdaki takım düşünülürse.
(bkz: 5 ekim 2008 fenerbahçe kayserispor maçı)
tamam hezimet ama tarihi ne lan diye cevaplanası düşünce.üstüne basa basa söylüyorum bu gidişle tarihi hezimet çok uzak değil.
(bkz: 21 ekim 2008 fenerbahçe arsenal maçı)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.