bugün

Olur böyle şeyler bunlarla yaşamaya alışacağız.
aslında bizim ülkemizde bu hayal kırıklığının sürekli olarak yaşanma nedeni şeref denen kavramın genel olarak dinle irtibatlandırılması. evet şeref kavramı dindarlık içinde önemli bir yer tutuyor ama aynı beklentiyi insan olarak ortalama dindar olmayan bir insandanda beklemek gerekiyor. neticede şeref insani bir kavram. ortak paydası insan olmak.
bu nedenle dindar insanlar için beklentiyi yükseltip dindar olmayan insanlar için beklentiyi düşük tutmak adil bir yaklaşım değil. bu gözle baktığınızda aslında şerefsizlerin her yerde çok olduğunu görebilirsiniz. bunu dindar insanların arasında daha çok görmek sadece algıda seçicilik ile alakalı.
konunun ülkücüler ile alakası neye istinaden kurulmuş bilemiyorum. şahsen benim genel olarak türkiye toplumunda bu konudaki beklenti seviyem epey düşük olduğu için hayal kırıklığı yaşamıyorum.
Her atatürkçüyüm diyen atatürkçü olmadığı gibi her ülkücüyüm diyen de ülkücü değil gerçek ülkücüleri görmek istiyorsanız güneydoğuda çarpışan vatan evlatlarına bakınız ve onların sümüğü dahi etmezsiniz bunu siz de biliyorsunuz.
Şerefsiz insanların hep din ve ülkücü kılığına girip,o kesimi töhmet altında bırakması durumudur.bunun dışında her dinden ırktan ideolojiden çürük elmalar vardır,birde şerefsizliği ideoloji haline getirenler var bunlar insan artığıdır.
Çıkar adamlarının, ne revaçtaysa ordan nemalananların ilk kirlettiği şey “görünürde fanatiği olduğu,içten uzaktan yakından alakası olmadığı, hatta bilgisi dahi olmadığı” ideolojileridir. Sol, sağ, devlet büyüğü, din, görüş, milliyet farketmeksizin Çıkarları için Miş gibi görünen, haksıza haksız demeyen, her devrin adamları yüzünden tüm görüşlerden nefret eder olduk.
Bakın bunlar hep dıj güjler. Ve açıkça söyleyeyim türkiyede yaşanabilir yerler sağcıların olmadığı yerlerdir.
Yadsınamaz bir gerçektir fakat hep değil de “genellikle” olarak düzeltelim onu.

Ülkücüyü geçelim. Dincilerden çıkıyor genellikle çoğu pislik. Aşırı allah diyenden korkacaksın diye bi laf vardı. Ona itimat edin. Tarikatlardan falan da uzak durun. Yok bilmem me vakfıymış, yok bilmem ne cemiyetiymiş. Aracı neden alıyorsun arana kardeşim? Dinini kendin yaşa. Güdülmeye, badelenmeye, itaat etmeye, ego kasmaya çok mu meraklısınız ?
görsel