1. 1.
    (bkz: balalayka)
    ... keditestisleriyleoynayanfare
  2. 2.
    başrolünde drew barrymore un oynadığı, aşk ile ilgili hüzünlü bir hikaye anlatan, zamanında televizyonda izlenmiş ama ismi bir türlü hatırlanamayan filmdir.

edit : bohemian ın yardımıyla buldum. mad love dır sözkonusu film
    1 ... mechanix
  3. 3.
    ünlü bir yabancı oyuncuydu söz konusu insan. zamanında dadı rolünü de oynamış. karısı ölüyo cehenneme gidiyo sanırsam o da resmine bakıp ağlıyo filan. çok eskiden izlenmiş olduğu için tarafımca saçmalanmaktadır... bulup da izlemeyi çok isterim...

(bkz: pm please)*

edit: filmi buldum. tr: aşkın gücü... ing: what dreams my come...
    ağlamıştım ben bunu izlerken. *
    ... chankirili
  4. 4.
    genelde çocukken izlenilen, çocukken izlendiği için insanın üzerinde daha çok etki bırakan filmlerdir. etkilendiğiniz bu filme yıllar sonra tepki vermek istersiniz ve "bu filmi bulmalıyım" dersiniz; fakat çoğu zaman hüsranla sonuçlanır bu arayış.
    1 ... kidonya
  5. 5.
    Julia Roberts'ın eski bir filmiydi.Ölümcül hastalığı olan hayata küsmüş genç bir adam var.Julia bunun yaşadığı eve (Yalnış hatırlamıyorsam)ona bakmak için geliyor.Yıllar önce Sadece bir kaç sahnesini görmüştüm bu filmin.Bir daha da rastlamadım tv de.

Dying Young (genç ölmek)(1991) miş adı. lylkbck e teşekkürler.
    1 ... bizzat ben
  6. 6.
    Film değil ama trt 2 de oynuyordu dostoyevski'nin Suç ve ceza eserinden çekilmiş bir dizi.Çok kaliteli bir yapımdı çok iyi oyunculuklar vardı ama takip etme şansı bulamamıştım..Başrolünde Colin firth'e benzeyen(inci küpeli kız'daki haline)uzun saçlı bir adam oynuyordu.dizi dublajlı yayınlanıyordu sanki rus yapımı gibi kalmış aklımda.
    ... bizzat ben
  7. 7.
    "The Persecution and Assassination of Jean-Paul Marat as Performed by the Inmates of the Asylum of Charenton Under the Direction of the Marquis de Sade"
    isimli filmdir. Hatırlamamak gayet normaldir, keza film 'dünyanın en uzun isimli filmi' dir. *
    1 ... bekido
  8. 8.
    (bkz: assasination of jessy james by coward robert ford)
    ... aybekut
  9. 9.
    ya hani bi film vardı. ben ortasından izlemeye başlamıştım. filmde bi sınıf dolusu çocuğu kaçırıyorlar ama aileleri çocukları ya öldü zannediyor ya da çocukları olduğunu hiç hatırlamıyorlar ailelerin beyni yıkanmış. ama bi kadın oğlu olduğunu hatırlıyor yani ölmediğinin farkında hep rüyalarında falan görüyor. sonra bi adam var onunda kızı aynı durumda ama o hiç hatırlamıyor kızını sonra kadın adamın evine gidiyor. adam beyzbolcuymuş ve bi odasını sırf ödüllerini saklamak için kullanıyormuş. kadın adama hacı senin bi kız vardı benim oğlanla oynarlardı bilmem ne diyor. ama adam buna inanmıyor falan. sonra kadın cart diye duvar kağıdını yırtıyor alttan adamın çocuğunun duvara çizdiği resimler çıkıyor. adam dumur. neyse bi kaç olay daha oluyor. en sonunda kadın inşaat gibi bi yere geliyor oğlunun sesini falan duyuyor o yöne gidiyor ama oğlu farklı bir boyutta ve başka bir annesi var o çocuğu görebiliyor ama çocuk onu göremiyor. kadın o boyuta geçmeye falan çalışıyor ama olmuyor. meğer bu anneyle çocuğun arasındaki bağın kopup kopmayacağını anlamak için yapılan bir deneymiş. işte bu filmin adı neydi ya?
    1 ... elininkoruu
  10. 10.
    Matrix'in devam filmleri(Reloaded, Revulation)
    ... shadowofdonkey