bugün

bende istiyorum.

gel bizim köye beraber dağa çıkalım, hayvan avlayip kendi kulubemizi yapalım. erkeksi adamlar olarak dev agaclari devirelim.

not: teklifim hanımlar içinde geçerli.
bir yakarış. günümüz şartlarında yapılması arzu edilse de pek mümkün olmayandır, ama yine de yapıldığı vakit takdire şayandır.
şimdiki mod. ..
insan kendinden de uzaklaşamazsa pek yarar sağlamaz.
ıcimden asla atamatigim duygudur, 10 sene once sirf bu hislerim yuzunden ceyrek asirdir yasadigim sehrimi terkedip kita degistirdim. gelin gorun ki hala gitmek istiyorum. hala uzaklasmak istiyorum.

hayatimdaki herseyi geride birakarak ciktigim bu yapayalniz yolda hala herseyden uzaklasmaya calismaktan yiprandim.

ve bunca zamanin sonunda aslinda kendimden kacmaya calistigimi farkettim.

ve artik hersey icin cok gec.
saçımı kazıyıp doğaya gitmek istiyorum.
Deyip balkona cıktı ve bi tarafları cok usuyunce tekrar iceri girdi.
hem bedenen hem ruhen yorulan insan beyanı. bu kişi er ya da dişi olabilir. bir süre yalnız kalması, bir süre işten, arkadaşlardan, akrabalardan hatta eşinden bile uzaklaşmak isteyebilir kahramanımız. kendisini dinlemesi ve tekrardan normal hayata dönmesi için bu gerekli.
aklıma scorpions'ın holiday şarkısını getiren düşünce.
Bazen bu istekten çok ihtiyaç haline geliyor .
Çaresizce hak verilen istek.

Neden diye de sorulmaz bu kişiye. Cevap veresi gelmez zaten.
ege taraflarına doğru uzaklaşılacak ise beraber gidek mi dedirtmiştir. orada dağılırız sahil boyu ama yol sıkıcı oluyor bir başına.
aşırı yıpranılmış, etraftaki insanları görmeye tahammülü kalmamış bir insan isteğidir. şu an bunu yapabilmeyi o kadar çok istiyorum ki; hiç kimseyi tanımadığım bir yere gidip bir süre kafa dinlemek istiyorum. kim ne düşünür diye kendimi tutmadan istediğim zaman özgürce ağlayabilmek istiyorum. ne yazık ki mümkün değil. ne yazık ki mutsuzluklarımızdan kaçamıyoruz.
genelde yaşadığı sorunları çözemediği ve uğraşmaktan yorulduğu dönemlerde kişinin içinde oluşan istek. hayatını "her şey" üzerine kurduğun anda baş gösterir..

hayatını kurduğun "her şey" içinde can acıtan insanlar, can acıtan olaylar, can acıtan hatıralar varsa bunların hepsi aslında sen'sindir..sen'in bir parçandır..nereye gidersen git, ne yapıyor olursan ol "her şey'inin dahil olduğu "sen" hep yanında olacaktır..

son dönemlerde düşüncesel olarak hiç uzaklaşamayan hede.

yine eylemsiz kalacak.yazık.
Tipik ergen heZeyanı.

Emekli olup bir sahil kasabasına da yerleşmek ister böyle tipler.

Ama reelde yapılan bellidir.
Kısa süre sonra etkisini kaybedecek olan istektir. Kafa rahat olacak hacı kafa.
Ama böyle bir lüksüm yok diye devam edilesi.
Bende 5 yildir var ama iste.
kafanı dinleme isteğini belirten cümledir.
her şeyden uzaklaşmak çok kolay, ama bu kez de kendinle başbaşa kalmaktan sıkılmayacak mısın diye sormadan edilemez.
güncel Önemli Başlıklar