bugün

insanı bazen rahatlatmayan durum.
gereksiz bir aktivitedir.
dertlesecek sapik yazarlar disinda dogru duzgun yazar bulunamadigindan zor olan durumdur. bazen bayan yazarlarla dertlesilir ama onlar da benim gibidir yani kolay kolay guvenip icini dokemez malum zor yani.
insanın bazen hiç tanımadığı bir insanla dertleşmesi durumudur. iyi geleceği düşünülüyorsa yapılabilir. Hiç tanımadığın bir insanla dertleşmek ona karşı daha samimi olunmasını sağlar aslında; çünkü o kişinin bir çıkarı yoktur, olmaz. Zaten en büyük rahatlık da budur. "ulan zaten beni görmüyor, tanımıyor. Güzel bir şey. Hem insanların farklı hayat tecrübelerinden yararlanma imkanım olur belki." düşüncesi hasıl olur. Her zaman değil. Bazen. Hatta bazenin bazeni.
dertleşici ayağınıza geldi, her tür dişi yazardan dert dinlenir, boşver denilir, eski sevgili kötülenir, telefon numarası istenir.
bazen mukemmel bazen vasat durum. her turden insan var burada.
karşıdaki kişiye bağlı olarak samimi bir şekilde yapılan dertleşmektir.
konusmak guzeldir, yazmak guzeldir. paylasmak guzeldir. dokulun azcik, evet.
icimden gel dertleselim demek geciyor da, malasef ben caylak.
Saçmadır. O derleştiğiniz kişi yarın obür gün sözlükte aranız bozulduğunda nicaltınıza herşeyi döker. Sanal alemde derdinizi dökeceğinize gerçek arkadaşlarınıza dökün daha mantıklı.
Guzeldir. Sanal ortam olmadigi icin hersey dahagercek ve sozler dogrudur. Yalansizdir. Gercekte cok rahatlikla soyleyemeyecegin herseyi ortaya dokebilirsin.
neden olmasın, tanımayana kolay açılır insan.
amacı dertleşmek olmayan dertleşmektir.
Bilinmezliğe doğru giden bi yol gibi.tanimiyosun etmiyosun.bi beklentin yok.sadece dertlesiyosun.gayet güzel bir hede.
insanın hiç görmediği, bilmediği, sadece var olduğundan haberdar birilerine içini daha rahat dökmesi durumudur.