bugün

evet tarafından...

arkadaşlar sanırım az evvel bir suriyeli tarafından dolandırıldım.

çok değil 30 lira bir para.

az evvel bir suriyeli geldi. hanımın ayağını kırdı hastanede, evin anahtarlarını unutmuşum, yan taraftaki ahmet abiye geldim o da yerinde yok dedi ağladı, ben önce 10 lira verdim, o da taksi parası 50 lira, 20 bende var, 30 lazım dedi, çıkardım bir 20 daha verdim.

2 dakika sonra yan komşu ahmet'i gördüm ona sordum, "abi o benden de geçen hastaneye gideceğim diye 20 lira aldı" dedi.

sanırım dolandırıldım. hem de bir suriyeliye.

vay amına koyayım ya, 44 yıldır bu tpraklardayız, dün gelen suriyeli ayak üstü bizi çarptı ya. helal olsun.

lütfen beni linç edip rencide eder misiniz? hakettim ben.

salak yemin ediyorum gerizekalı bu tengir ya.
Değerli dostum tengir sırplar tarafından dolandırılan arkadaşların malzemesi olmuşsun ama sana müstehak.
Gel adapazarına 2 ay takıl kafan çalışmaya başlar.
Ülkenin tüm nitelikli klas tokatçıları bizim oradan.
Cem uzan wuşucular sedat peker sermet şükür say say yaz yaz bitmez. Okutup üfleyip milleti sikenlerin alayı bizden.
Bu arada 30 lirayı vermediğin sadaka
Fitre ve zekata say ibnetor.
görsel
Deniz yerine keriz gelecek hahaha yav usta hahaha
görsel
Ben de sanıyorum an itibariyle bir bursalı tarafından dolandırılıyorum.

Evet tarafından.

O değilde bu surilerde hiç din iban kalmamış. Hep nakit çalışıyorlar.
aklıma daha sağlam versiyonu gelmiş olaydır. dur anlatayım da hem tengir emminin yüreği soğusun hem de bize sürekli "orop kordoşloromozo nodon boylo yopoyorsonoz pos foşostlor" diyen arkadaşlar feyz alsın..

bu suriyeliler ilk geldiği yıllar. daha 1-2 sene olmuş olmamış. bizim bir müşteri ( maddi durumu gayet iyidir ) merter istikametine giderken o eski "ulusoy"un orada sürekli bunları görüyor. çimenlerde yatıyorlar hepsinde 3 er 5 er çocuk perişanlar. ulan diyor bu böyle olmaz. jeepini tıka basa erzak ve üst baş-battaniye ile falan doldurup gidiyor yanlarına. arabayı iett garajının oraya çekip kolileri üst başları dağıtmaya başlıyor. adam gururlu adam mutlu gariban sevindiriyor kolay mı.. neyse dağıtım işi bitiyor adam jeepine giriyor o da ne ? markalı güneş gözlüğü yok cep telefonu yok. kenardaki bozuk paralardan vitese asılı tespihe kadar her şeyi çalmışlar. lan ne oldu derken bir bakıyor çimlere doğru seyirtiyorlar birinin elinde tespih diğerinde güneş gözlüğü * bir şey yapamıyor tabi peşlerine düşse belki jeepi bile götürecekler. lanet olsun deyip gidiyor evine.

olay hikaye değil gerçektir. eskiye dönük gazete arşivlerinde haber duruyordur. google dan arattırılarak ulaşılabilir eminim hala.
Her milletten dolandırıcı çıkar.
Dolandırılmak demişken bugün de benim duygularım dolandırıldı kankalar.

Koreli bi kadın adres sordu tarif ettim bi ton anlattım sonra baktım yanımda yürümeye devam, isa gelcek de bizi kurtarcak de biz günahkarız falan anlatıyo. Hristiyan olmak için senin kore'den gelip isa anlatmanı mı bekliom sence çekik karı.

Çok kandırılmıs ve kalbi kırık hissediorum.
Türklerin duygusal olduklarını ve ne kadar merhametli olduklarını gösterir. Kardeşim sen salak falan değilsin insansın. Muhtemelen empati yaptın ve üzüldün ve 30 tl beni fakir etmez alanı da zengin etmez diyerek bu ihtimali de göze alarak verdin aslında. Sen salak değilsin geri zekalı hiç değilsin. Senin gibi insanlar oldukça bu dünya daha güzel bir yer olacak.
Biz sözlükteki en akıllı adamlardan biri bu diye kıvanç duyalım, yeri gelince destekleyelim elin suriyeli gelsin tokatlasın, Hay bin kayyum!

Kusura bakma tengir amca, bu saatten sonra hökömet şöyle yaptı böyle yaptı dersen gönül koyarım. Adamlar en azından Türk.
Ayrıca yeri gelmişken (bkz: Kandırıldık)
görsel
telefonla arayıp adınız teröre karıştı diyenlere para gönderen çomarlardan ne farkın kaldı reis ahaha.
Eğer linç etmiyecekseniz benim de başıma geldi ama türkiye' de. Yol kenarında para toplayan iki suriyeli çocuğa denk geldim. Ayaklarında ayakkabı yoktu. Onlara ayakkabı, birazda üst baş aldım, ufak bir harçlık verdim. Gittim yoluma. Aradan iki üç gün geçmeden aynı çocuklarla, o yol güzergahında tekrar karşılaştım ayağında ayakkabıları yoktu. Durdum soracaktım ki beni görünce kaçtılar. Anladım ki işleri bu dilenmek...
(bkz: acıma yetime döner koyar g tüne) ile özetlenebilecek dolandırılma olayıdır geçmiş olsun tengirciğim tengrin başka dert tasa vermesin.
işte böyle böyle çoğalıyor adamlar ondan 10 lira bundan 20 lira tengir den 30 lira.

Bende olsam tüm gün sevişirim çocuk yaparım nasıl olsa tengir gibiler bakar diye hahaha hahahaha.
bu noktaya bir ayak, pardon el koyayım

özellikle istanbul da ki cingenlerin çoğu

suri ayağına yatıyor

bilmeyen yok, suriler ayrıcalıklı vatandaş

artık türk vatandaşını sikleyen yok

kim ne yapacak cingeni ?

neyse bunlar esmer falan

zaten sürekli piiz olduklarından

ne konuştuklarını da anlayan yok

direk suriye bağlayıp o biçim itibar görüyor

köftehorlar

suri tarafından dolandırılmak acı tabii

de

laylon suri tarafından dolandırılmak çok acı.

ne bilim ???

insanın zall gibi bir kardeşi bile olsa

bu kadar komaz.
https://galeri.uludagsozl...rini-s%C3%B6kece%C4%9Fim/
Tengir allahtan ırkcılık icin bahane yine bulmuşsun yoksa bu adam gercekten suriyeliye şunu buna aciyor mu diye dunyanın sonu mu geliyor diye korkutmuştur.

Bidaha da 20-30tl kaybedersen yollayalım, 20 satır tepinmeye gerek yok.
"Kuzgun çarşıda sikecek adam bulamayınca mahalleye gidip komşusunu sikermiş... " .
içler acısı durumdur. yalan yok zırnık kaptırmam bu ibnelere. gerekirse alırım ama kuruşumu kaptırmam.
yalandır suriyeliler inançlıdır böyle şeyler yapmazlar.
Zengin adam dolandırıcılık mı yapar?
Zekanızı sorgulamaya sebep olur.