bugün

olamazdı elbette. mondros'un acısı ve kederi vardı o gün. atatürk tam da zamanında ilan etmiş cumhuriyeti. esaretin bitip özgürlük ve istiklalin başladığı gündür 29 ekim. 4 yıl 364 gün. 5 yıl olamazdı.
yapanın, yazanın, oynayanın eline diline sağlık. duygulandıran bir video olmuş. aras kargo'yu tebrik ederiz.

aras kargo özel günlerde böyle güzel işler yapıyor. günün anlam ve önemine gayet uygun, insanın izleyince içini ürperten bir video olmuş.
yalnız atam ve altay paşanın muhabbet ettiği ortam şahane. oturup ikisiyle de birkaç dakika da olsa muhabbet etmek, o ortamda bulunabilmek isterdim imkan olsa.
insana çok şey düşündürüyor aras kargo videosu. bir sonraki gün olamazdı, evet. bir sonraki gün kötü şeyler hatırlatıyordu çünkü. biz cumhuriyetle güzelliği ve özgürlüğü anıyoruz.
4 yıl 364 gün esaret. beşinci yıl olamazdı. mustafa kemal paşa sonuna kadar haklı. o süre bile çok ama kurtulduk ya onun ve silah arkadaşlarının sayesinde. bu kıvanç bize yeter.
her yıl 29 ekim'de düşünürdüm bunu. paşam tesadüfi mi seçmiş acaba derdim. değilmiş tam da tahmin ettiğim gibi.
bir sonraki gün çok güzel şeyler hatırlatmıyordu çünkü. çaresizliği ve kederi hatırlatıyordu. atam en doğru kararı verip en doğru zamanı seçmiş.
biz o günleri göremedik. ama gören büyüklerimizden cumhuriyetin ilk yıllarını dinledik. rahmetli dedem atatürk'ü görmüş. anlatıp dururdu hayranlıkla. biz de hayranlık duyuyoruz.
cumhuriyet bayramı, zafer bayramı gibi milli günlerde firmaların bu tarz filmlerini seviyorum. ama aras kargo'nun videosu bugüne kadarkiler içerisinde izlediğim en güzeli.

reklam yapacaksa bir firma böyle yapmalı. zaplamadan sabahlara kadar izleyelim biz de. helal olsun aras kargo'ya. hislere tercüman bir video hazırlamış.
art arda kaç kere izlediğimi sayamadım videoyu. mustafa kemal'i kurguda dahi görmek beni ekrana kitleyebiliyor.
şimdi yalan yok. gözlerden birkaç damla yaş süzülmeye doğru ilerledik videoyu izlerken. hele ki mondros'u anlatırken bir kez daha şükrettik cumhuriyete.
atatürk'ün ne dediğini çok iyi anlamak lazım bu videoda. bir gün bile fazladan esaret zul gelir türk milletine. kurtuldu mu sonsuza kadar kurtulur.

adamlar nelerle mücadele etmiş.biz çok rahat bir döneme denk geldik. hepsi de onların yaptığı fedakarlıklar sayesinde. ne kadar şükren duysak az.
böyle reklamları sadece özel günlerde değil her zaman görsek keşke. yine de aras kargo'ya teşekkür etmek lazım. anlamlı bir iş.
çok güzel ve anlamlı bir video. aras kargo çok emek vermiş. açık ve net belli. ama emeğe de değmiş doğrusu. izlerken etkiliyor insanı.
ne güzel bir video.

insana çok şey anlatıyor aslında. hem atatürk'ü hem de dönemi. kısacık bir videoda upuzun bir öykü var. bir ulusun yükselişinin öyküsü.
başka firmalar da günün anlam ve önemine dair güzel içerikler hazırlamış ama aras kargo'nunki açık ara en iyisi.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz bu güzel video veslesiyle.
neden 29 ekim sorusu da böylece cevap bulmuş oldu aras kargo sayesinde.

Ne mutlu Türküm diyene!
Cumhuriyet bayramı coşkusunun bütün milletimizce derinden yaşanması temennileriyle…

işte bu tarz videolar da coşkuyu arttırıyor.
Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur. türklük bilinci bir başkadır.
(bkz: 30 şubat)