bugün

çok da anlamsız değildir. ancak bazı koşullarda. anlamsız olmaması için temel koşul, uğruna gövde konulan ideoloji için o ideolojiyi çıkaran ya da o ideoloji için senin ölüme gitmeni isteyenler de gövdesini koyuyor mu? yani ortada yüzde yüzlük bir birliktelik var mı? yani sen öldükten ya da hayatını o ideoloji için heba ettikten sonra bazıları sana gülerek viskini yudumluyor olacak mı? günümüzde olacak. mesela bilmem kaç yıl önce metehan'ın ordusunda bir asker olsam, seve seve ölürdüm metehan için. ama şimdi? günümüz dünyasında? yoo dostum yoo. eskiden siyaset yoktu, sadece diplomasi vardır. siyaset üretildi, mertlik bozuldu.
(bkz: fuckbody)

her şeyi anlarım da aşık olacağım nedir ya , resmen kendi tezini kendin çürüttün şu anda

gez , toz , eğlen , seks yap , hobilerini yap ve bunları bana done olarak sun , bunlara eyvallah ama sen söze 'ben aşık olacağım' diye başlayıp , bir siyasi ideoloji için yaşamak anlamsız dersen yaş tahtaya basarsın

bak delikanlı sen 46 kromozomu olan , senden farklı hormonlar taşıyan farklı bir cinsel uzvu olan bir canlıya aşık olacağım diyorsun ya , aşk sadece buna karşı olmuyor işte bunu kafana sok , kimi kendinden sonra gelen nesillere aşıktır , yaşadığı ömrü hiç eder ama onların hayatını kurtarır , misal mustafa kemal atatürk , kimi davası için bir çok şeyden vazgeçer , onun davası bir kadından üstündür , misal devlet bahçeli , yahut bir takımın renklerini seversin , o renkler adına ömrünü ortaya koyarsın , yeri gelir hapis bile yatarsın , misal aziz yıldırım (not : gs'liyim)

aslında anlamadığın şey şu , sen bir kadına aşık oluyorsun ya , bu insanlar iki renge , bir fikre değil , o renklere o fikirlere tutkulu milyonlara aşık , aynı topraklar üzerinde yaşadığı insanlara aşık , sen bir kadına aşık olup hem onu idare edip hem de hayallerini gerçekleştirebilirsin , ama milyonlara aşıksan bunu yapamazsın , ya hayatından fedakarlık edeceksin ya da aşkından , ve bu seçimi hiçbir beklenti içinde olmadan , yarın bir gün arkamdan ne derler diye düşünmeden yapacaksın , zaten o denli yüksek bir iradeye sahipsen bunu dert etmezsin bile , insanların hakkında ne düşündüğünden ziyade koyduğun hedefe , aşkına ulaşmaya çalışırsın.

bilmem anlatabildim mi sığ görüşlü arkadaş ?