bugün

açık ara bizden daha fazla sigara tüketen yunanlıların sıkça yaptığı eylem. bu şekilde toplam 3 sigara içen yunan kadın gördüm. belediye başkanı lan bir de bu kadın.
yanında çakmağı olmayan kişinin işidir.
dudak tiryakisi diye adlandırılan kişilerin çoğunlukla yaptıkları bir davranıştır.
tabutuna bir çivi daha çakmaktır. acıyorum öyle insanlara.
eşiniz doğum yapıyorsa yapabileceğiniz eylemdir.
uzun sigara kullanması gereken kişidir.
(bkz: ucuca eklemek)
c++ ugraşırken noktalama işaretlerine sinirden yapılacak eylemdir.genellikle parmakların sararmasıyla sonuçlanır.
sigaranın dibini sevmeyen içicinin iki yarımdan bir tam elde etme çabası da olabilecek davranıştır.
(bkz: israf)
etrafta çakmak,kibrit,ateş kaynagı yoksa yapılacak eylem.
acayip kafa karıştıran mücadele biçimi.
sık sık yapar olmayı neye yormalı insanoğlu.
ikincisi hep yarıda söner.
kriz zamanında borsada parasını batıran salakları (bkz: ben) devamlı olarak yaptıkları şey. ancak g.te giren girmişdir bi kere malum giren şemsiyenin açılmayacagıda bir gerçektir.
geliştikçe geleceği durum:

(bkz: double double)
bilgisayar ekranından başını kaldırmayan sigara tiryakilerinin* bolca yaptığı eylemdir. sonradan yaktığınızın içine etmeden söndürülmesi gerekir.
bide bir sigarayi yakar yakmaz ardindan ardarda 3 sigara daha yakmak gibi bi durum vardir. genellikle arkadas ortaminda tek cakmak sizde bulundugu zamanlarda gecerlidir.
insanın etrafında bazı sinir bozucu olaylar ve arkadaşlar vardır. işte bu arkadaşlar ve olaylar yüzünden insan bir sigarayı söndürmeden diğerini yakabilir. gayet normaldir.
Çakmak , kibrit gibi yakıcı aletlerin olmaması durumunda sıklıkla başvurulan eylemdir . Kişi sigarasının az kaldığını farkedince diğer sigarayı çıkarır ve o an içtiği sigaranın ateşi ile diğerini yakar , sonra devam eder . *
anaaa sınav dönemi başladı sanırım dedirten başlık.*
zar zor çevreden ateş bulmuş ve bir daha uzun süre ateş bulamayacağını düşünerek bir sigara bitmeden diğerini yakan keştir.
sigara yakıp vermeni isteyen birinin yanında var olduğunu gösteren durumdur.
ayrılık acısı çeken kişinin yaptığı eylem yemek yeme sigara iç!
bir sigara kesmiyor demek adamı.
(bkz: chain smoking)
(bkz: kate moss)
(bkz: pes 6)