1. 1.
    konuşmaya,çalışmaya ya da düşünmeye çok dalmış kişinin sigara yaktığını unutarak başka bir sigara yakması ve daha önceki yaktığı sigarayı görerek "allah'ım aklımı kaybediyorum galiba,ben bunu ne zaman yaktım?" diye düşünmesi durumudur.
    1 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    eğer kişi ikince sigarayı başkası için yakıyosa gayet normal bir durumdur.
    -1 ... junkie
  3. 3.
    (bkz: sony playstation 2)
    -1 ... eqin
  4. 4.
    kendi sigarasının bitmesine yakın, bir arkadaşı tarafından kendisine tutulan sigarayı sırf ayıp olmasın diye *, kırmayıp tekrar yakma eylemidir. *
    ... trablus
  5. 5.
    fondan çalan müzikle dumur olan kişinin yapacağı eylemdir.
    ... hasnicktir
  6. 6.
    elin boş kalmaması bahanesiyle yola çıkıp uygulanan bir durumdur ama paket bitince ne olacağı konusunda bir yorum yoktur
    1 ... enterezan
  7. 7.
    (bkz: sigara organ olsun)
    ... piano-forte
  8. 8.
    çagdaşlaşan derneklerde sigaranın yasak oldugu halde bu kurallara uymayan vatandaşların gıcıklık olsun diye yaptıkları davranıştır ancak buna kimse sesini çıkartmaz
    (bkz: sigara içilmez)
    ... carleone
  9. 9.
    beyni uyuşmuştur, gözler kan çanağına dönmüştür, temiz havayı unutmuştur.
    ... olric
  10. 10.
    okulun kantininde oturmussunuzdur ve kafaniz bozuktur. atesiniz de yoktur. yan masadan ates istersiniz ve sigaranizi yakarsiniz. derken yan masa birden ayaklanip kantini terkeder ve koca kantinde tek basiniza kalirsiniz. bir sigara sizi kesmemistir ve yenisini icmek isteyeceksinizdir. ates olmadigi için de bir sigara bitmeden digerini yakarsiniz.
    4 ... olur be