1. .
  her televizyon programına çıkması , her sansasyonel konulara ilişkin magazin programlarında boy göstermesi ile doğru orantılı olan şamardır... *
  -1 ... aquantass
 2. .
  kendisinin manüpülasyona çok verimli topraklara sahip olmasıyla alakalı bir sonuçtur. kullanma kullandırtma diye naçizane sözümüz vardır. bir hocanın bunu bilip böyle davranması daha makbule geçer şahsımca. ancak birçok ipsiz sapsız hatta rezillik denilebilecek kavga yaratma, tartışma çıkarma haberciliği yapan zatı rezillerin hocanın kaymaklı tabakasından yararlanması rezilliktir. neticede her zaman dediğim gibi basın, yayım organlarının önüme koyduğu yemeklerin tadı kurtlu mercimek tadı verdiğinden kusuyorum, tvnin sesini kısmama gerek kalmıyor böylece.
  1 ... mey
 3. .
  (bkz: kendi düşen ağlamaz)
  ... karga
 4. .
  beyaz' ın renkli kişiliği yüzünden ortaya çıkan durum. kendisi esasen ilahiyatçıdır, ancak biz onu televizyonlardaki şov programlarında komedyen, heberlerde danışman, abidik kubidik programlarda alay malzemesi, kimi dergilerde ise en seksi(!) erkek olarak görüyoruz. kafamızda oluşmuş olan ilahiyatçıların ciddi olması gerektiği tabusunu yıkan bir kişidir kendileri. ama bu yıkış biraz ani ve lüzumsuz olduğu için ortaya "vurun zekeriya' ya" tablosu çıkmaktadır.
  -1 ... yasak merve