bugün

(bkz: götüm güldü ben de gülmüş sayıldım)
siz önce kendi götünüze sahip çıkın sayın karadenizli kardeşlerim.

toprağını ormanını araplara peşkeş çeken adamlar mı ülkeye sahip çıkacak?

http://www.patronlardunya...-Araplara-satilmis/172090
karadenizli oldugum halde katilmadigim soylemdir. karadeniz insani 20 sene onceki gibi degil. bu yerin dibine batasi siyaset yuzunden insanlar ozlerini kaybetmis resmen. bayrak ve vatan sevgisi yerini neredeyse particilige birakmis. eskiden böyle acikgoz uyanik tuccar denilince kayserili akla gelirken artik karadenizli gelir olmus. eskiden herkes canhiras calisir ekmegini tastan cikartirdi. Bugun ise hic is yapmayayayim suna buna yakin olayim hibeyi alip gecineyim kafasindalar. Bolgede hayvancilik tamamen bitti bu dusunce yuzunden. findik ceviz kestane falan olmasa tarimda bitecek.
ortalıkta zaten toprak kalmadı, her yer beton oldu, tecavüz edilmiş karadeniz yaylalarına döndü.

tamam al tapuyu da akşam 4'den jetonlar düşmüyor, sonra motorlar stop ediyor.
ulan rize den rahmetli yaşar nuri haricinde daha adam çıktığını görmedik.

rizeliler olsa olsa bu memleketin hıyar bostanı olur.
son dönem vatan hainlerinin anavatanı olan bölgeden çıkan ilginç iddia.
Karadeniz'e pontus Rum devleti vardı ege de hiç bir zaman Rum devleti olmadı birileri tarih cahili yani asıl Rum karadenizdir.
Şevki yılmaz gibi Atatürk düşmanı çıkaran yer.
Zonguldak ve Artvin dışında Karadeniz de Atatürk çü yoktur.
lan olm size gelene kadar dadaşlar var, efeler var, abazalar var, trakyalılar var....

benim bildiğim bütün vatan hainleri rize menşeili mesela.
Seni deniz görmüş Kürt seni.
Vuuuu çok iddialı .
1925 rize isyanı..

atma hamidiye atma
şapkada giyeceğuk
vergide vereceğuk
askerede gideceğuk...
doğru söylüyor bu ülkeyi onlar yönetiyor bakın büyük makamlara alayı karadenizlidir.
vatan satarak vatan sahibi olamazsın.
Şükür bugün de aydınlandık(!)
Orduluyum katılmıyorum. Karadenizlilerin adam olsan kısmı hep dışarı bölgelerde yaşayan kısmıdır . Karadenizden ayrılmayan herkesin gözünü para aç gözlülük simsarlık bürümüş.
- ha biz öz türçüz ula, haçiçi turk bizuz.
- dayı senin şive niye böyle?
- ula bizum gendu dilimuz vardur, lazcadur. Turkçe’ye bu kadağ dönüyo yiğenum.
- dayı...
- ha buyur uşağum.
- lazca nedir?
- (dayının sesi götüne kaçar, bozulur) ha rumca’nun bi şivesudur.

Yaşanmıştır!

Ulan, 1-2 hadi neyse de... 50 bin kişilik fenerbahçe tribününün tamamı mı salak ki sana rum dönmesi diyorlar?

Önce türkçe konuşmayı öğren de sonra bu ülkenin evlatlarına milliyetçilik sat. Vujivuji buçore muçore diye türkçe mi olur?

Ahmak hamsi.
bunlar bu ülkenin sahibi diyorsunuz öyle mi? kendilerine malik değiller yahu.

(bkz: şevki yılmaz)
(bkz: hasan mezarcı)