bugün

yeni başladığım kitap. Garry small'ın başına gelen garip vakaları eşi(yazar) kaleme alıyor. bölümlerden birinde kollarından birini fazlalık olarak gören bir ve onu gönüllü lokal ötanazi yapacak bir doktor bulsa kolunu kestirecek bir marangozun bu rahatsızlığının kendisinin ve eşinin hayatına olan etkisini anlatmış. zaman zaman absürt despotik bir kara mizah içeresinde de seyrediyor hikâyeler ama hepsi reel.
bu psikiyatristler de bizi yiyor biri dizi yapiyor digeri kitap yaziyor.defter de iyi ki gizliymis.

kisir gununde hastalarinin dedikodusunu yapan psikiyatristler.
Ya ben çok ekstrem şeyler bekliyordum
Beklediğimden daha sıradan şeylerle karşılaştım.
Psikopatların psikolojik tahlillerinin yapıldığı bir kitap çok daha ilgimi çeker doğrusu.
Heyecanla başlamayı bekliyorum.
Her şeyden önce orijinal ismi (bkz: the other side of the couch) olan kitabı "bir psikiyatristin gizli defteri" şeklinde çevirip, yazılabilecek en kötü kitap ismini yazan kişiye buradan çok özel saygılarımı sunuyor ve entryime başlıyorum.

Bir psikiyatrist olan Dr.Gary Small'un hekimlik tecrübesi boyunca karşısına gelen ilginç ama gerçek vakalar anlatılıyor hastaların ismi değiştirilerek.

Bir kere kitap adı gibi size gizli bir şey vadetmiyor, çünkü kitabın aslında böyle bir şey yok yukarıda da anlattığım gibi.

Eğer psikoloji veya psikiyatri ile ilgilenen biriyseniz rahatlıkla alın okuyun. Her bir hastanın ilgi çekici problemi güzel güzel işlenip altı sizi sıkmayan tıbbi bilgilerle desteklenip sade bir hikaye oluşturuluyor. Kısacası yalın ve akıcı bir dile, içerisinde de pek çok bilgiye sahip kitap.
PSikolojiyi sEVEN iNSANLAR iÇiN BULUNMAZ BiR ESER. kONULAR, TAHLiLLER MÜKEMMEL.
bENCE iKi EKSiK YAN var.
BAŞKA BiR TOPLUMUN iNSANLARININ MESELELERi OLMASI. tAMAM HEPiMiZ iNSANIZ AMA ŞUNU KABUL ETMEK GEREKiR Ki MiLLETTEN MiLLETE DEĞiŞEN KARAKTERLER VAR.
diĞERi iSE BELKi DE YAZARIN KENDi YAŞI NEDENiYLE ÖLÜM VE YAŞLILIK ÜZERiNDE gereginden FAZLA DURULMASI... tABi BUNLAR KiABIN KALiTESiNDEN BiRŞEY GÖTÜRMEZ...
umarım kendimden de izler bulurum umuduyla alacağım kitaptır.

yazarı yay burcudur.
Benzerlerinin aksine hafif bir dili var, terimlerden uzak, sakin bir anlatımı var.

Fakat yaşanmış dosyaların bu denli ortalığa dökülmesi ne denli etik bilemedim.

Sonuç olarak, beklentilerinizi düşürüp,roman tadında okuduğunuzda keyifli bir kitap.

Ve edit: seksi bakış, çıplak kız, küçük penis gibi bölümlerini ayıplı diye okumuyorum. Böyle de ahlaklı bir kimseyim işte.
kitabı çıkmışsa artık gizli olmayandır.
ntv yayınlarından çıkmış, psikolojiyle ilgilenenler için çerez sayilabilecek kitaptır.
Eğlencelik kitap. Psikolojiyle ilgilenenler için ilgi çekici vakalar var okuyanda araştırma dürtüsü artıyor.
Okuması için bir arkadaşıma vermiştim henüz okumamıştım da. Ama olsun, kitaplarımızı alıp getirmeyen tüm dostlarımızın da canı sağolsun.
Gizliliği mi kaldı herşeyi anlatan kitap.
Bu kitabı okuduktan sonra biraz da psikoloji ile ilgili fikriniz varsa hiç bir hastaya ahahah deliye bak demezsiniz. Kitapta bir çok rahatsızlığın kimyasal olduğunu hastanın da elinde olmadığını anlatır böyle olunca da tedaviyi kabullenmek daha kolay olur.
Yazarın egoist dili dolayısı ile sık sık küfür ettiğim kitaptır.

--spoiler--

Ben yaptım, ben buldum, ben çözdüm , ben arastirdim.

--spoiler--
gerçek olmayan bütünüyle yapmacık defterdir. olmayan anılardır.
Tıp alanında çalışanların yahut okuyanların daha bir zevk alacağı kitaptır.
Ağır bir kitaptır diye bekletmiştim. ama değilmiş. psikoloji sevip , akademik kavramlar içinde boğulmak istemeyenler için okunabilir bir kitaptır. Vakalar ilginç. insan aklının kendine ettiğine hem şaşırıyor, hem de gülüyor. Okuyun derim.
Çerez kitaplardan biridir. yolculuk esnasında filan çok kafa yormadan okunacak kitaplardandır. Akar gider.
Bir insanin vucudundaki bir uzvundan rahatsiz olup, kendi vucuduna ait hissetmeyip ondan keserek kurtulmaya calisan bir insanin varolmus olmasindan beni haberdar eden bir psikoloji kitabidir. Dr. Small`a cok fazla saygi duymasam da hastalari oldukca enteresan. Okumanizi tavsiye ederim.
şu sıralar okuduğum, tanısı konulmamış çeşitli ve ilginç hastalıkların perde arkasına yolculuk yaptıran, psikolojiyle yakından uzaktan ilgilenenlerin okuması gereken bir kitap.
biraz overrated olduğunu duydum ama okuyanlardan tavsiye beklediğim kitaptır.
Gayet popüler kultur kitabidir kendisi bilgilrnmek icinden ziyade ilgi cekme egilimindedir.
Yüksek beklentilerle okunmamasi gereken kitap.

Psikolojiye ilgi duyan biri olarak vasat buldum. Çok satanlara girmeyi haketmiyor.
psikolojiye ilgi duyanların ve insanın ne kadar uçuklaşabileceğini merak edenlerin ısrarla okuması gereken kitap.