bugün

6 yaşında oyuncakla oynaması gereken çocuğun gelinlik giymesi durumudur.
ne iğrenç bişey harbiden.
(bkz: islam a saldırmanın dayanılmaz hafifliği)
bir peygamberin, kocasını-kardeşini-babasını öldürttüğü kadınla, katliam gecesi gerdeğe girmesi kadar akla-ahlaka aykırı davranıştır.
hadi o gene çocuk mocuk evlenmiş...
akıl almayacak daha başka öyle çok olay var ki...
(bkz: hz muhammed dönemindeki çarpık ilişkiler/#10487632)
defalarca açıklanmasına rağmen bazı embesillerin hala durumu kavramamak istemesini aklım almıyor...
kafayı sekse ve islam'a saldırmaya takmış olanların içinden çıkamayıp devamlı hz ayşe'nin yaşını küçültmeye çalışarak ele aldığı bir saldırı aracı ifade.
--spoiler--
Aişe validemiz anlatır:
Bayram günü Habeşiler oyun oynarken Resulullah beni çağırdı, ben de başımı onun omzuna koyup, hevesim gidene kadar seyrettim. (Buhari, Müslim, Nesai)

http://www.ilahi.org/modu...ile=viewtopic&t=28447
--spoiler--
(bkz: romantizm)
asıl şaşılacak şey şudur:

18 aylık bebeye tecavüz edilen bir ülkeyi aklım almıyor!
(bkz: sözlükçe çarpılmak)
Araştırma yaparak tüm bilgiye ulaşabileceğimiz şu teknolojide bu başlık kadar saçma bir şey yoktur. Dönemde anasız babasız kalan, savaşta eşini kaybedip dul kalan kadınlar laf gelmesin diye peygamberlerin himayesine yani nikahına alınırdı. Karı-koca ilişkisi bu amaçla evlenilmiş insanlar arasında yoktu.

(bkz: hadi yine iyisin anlattım)

Ayrıca eskiden evlilik yaşı şimdiki gibi 20-30 arası değildi. 14-15 yaşta evlenilir 17 ye kaldıysan evde kalmış gibi görülürdü. Zamane şartlarıyla bir tutma dicem ama akıl almıyor ki..
Aklının almaması normaldir zira aynı zaman diliminde yaşamadınız bir peygamberle hiç, o zamanlarda evlenmek sadece pump action anlamına gelmiyordu, himayeye almak, korumak, gözetmek, buyüzden peygamberimizin kızı yerine koyduğu onlarca eşi vardı, tamamı öksüz yada dullardan oluşurdu, onun evinde güvende olurlardı, peygamberimizin münasebeti sadece ilk eşleri ileydi. Diğerlerini sadece o devrin koşullarında yok olmasınlar diye hanesine almış
ayşe dokuz yaşındayken evlenilmiştir. ama bizim kızlar gibi 9 yaşındayken 18lik göstermiştir. ergen olanı kadar s.a.v ona dokunmamıştır.
kaynak: cevat akşitle hayat dersleri fm 97.5
-anne ben serapla evlenmek istiyorum.
-olmaz öyle şey onun yaşı 9 değil miydi?
-yok anne 20 görünümlü 9 sen anlamazsın.
Senin aklını sıkıyım.
Not: imla hatası yoktur.
http://www.youtube.com/watch?v=sW7NxNd3lKw&feature=related
(bkz: eksi oy almaya bayılıyorum)
(bkz: imla yı düzeltsen kimyanı düzeltmezsin)
Demek ki evlenmemiş.
Aklın almayacağı şey, gerçek değildir.

Adolf hitler de gaymiş. Spartalılar da 300 vs 110.000 yapmışlar.