bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  çok iyi konuşuyolar ve bi şekilde kandırıyolar
  ... kolibandı
 2. 2.
  genelev işletmecilerinin sıkça kullandıkları pazarlama yöntemidir.
  1 ... hunlu
 3. 3.
  (bkz: pazarlama malzemesi)**
  ... palta
 4. 4.
  kadını et yığını olarak öne sürmektir, hakarettir ayrıca. lakin işe yarar bu pazarlama tekniği.
  ... paradigma
 5. 5.
  durumu eleştirirken takınılan anti-emperyalist, insanı ticari bir meta haline getirmeye * karşı olan tavrı tanıtırken, dünya kadınlar gününde; yine aynı kadınlar üzerinden "bir kere o dünya emekçi kadınlar günüdür." başlıklı bildiri dağıtıldığında tezat denizlerinde balık olunmasına neden olan unsurdur.
  1 ... osiris
 6. 6.
  sex ve güzel kadınların en kolay müşteri çekme yolu olduğuna göre yapılabilecek en iyi pazarlama hamlesidir. birçok firma kolaylıkla sex in en iyi mal pazarlama yolu olduğunu da söylemektedir. özellikle moda sektöründe çokça bahsedilir.
  ... 220voltyiyenadam
 7. 7.
  bir pazarlama tekniği olarak kadin unsurunun kullanımı özellikle ülkemizde çok yaygındır. Reklam psikolojisine göre kimi reklamlarda kadınların kullanılmasıyla ortaya konulan cinsellik, bir açlığı doyurmakla ilişkilendirilir. Deterjan reklamlarında kirler ve lekelerle uğraşan kadınlar çaresiz, güçsüz kadınların sembolü olmuştur. Bu tarz reklamlarda kadının hep bir erkeğe ihtiyacı vardır veya bir erkeğe itaati söz konusudur. Kimi zamansa kadın ürünün bir parçası olarak nesne konumundadır. Ürün tanınmış bir manken veya seksi bir kadınla özdeşleştirilerek, seks ve kadın figürleriyle pazarlanır. Kadın bacakları, dudakları, saçları reklamlarda yer alan fetiş nesnelere örnek gösterilebilir. Reklam her ne kadar hedef kitleye göre değişse de, ortalama insana seslenir ve reklam mesajı da ortalama olmak zorundadır. Toplum ahlakı bu noktada önemli bir kriterdir. Buna dikkat edilmezse marka imajı tehlikeye girebilir. Bu da hiçbir üreticinin arzu etmeyeceği bir durumdur.
  ... depression
 8. 8.
  yavaş yavaş terkedilen durumdur. herkesin birey olarak kendini tanımladığı dünyamızda artık reklam stratejisi olarak "empati kurdurma" büyük önem taşımaktadır. Kadın ürünleri reklamları için yine güzel, seksi kadın castların seçilmesi bu yüzdendir.

  Ve ayrıca artık reklamlarda kadın tek başına değil bir erkekle birlikte gösterilmektedir ki, söz konusu reklamlar zaten erkek hedef kitleye seslenmektedir. Diğer yandan kadına hitap eden reklamlarda erkekler, cocuklara yönelik reklamlarda ise çizgi film kahramanları ya da sevimli hayvanlar kullanılmaktadır.

  hala aynı yolu kullanan reklamlar büyük strateji hatası içindedir. Kadınlar yakışıklı erkeklerin karşısında kendilerini yerine koyabilecekleri güzel kadınlar görmek isterken erkekler de güzel kadınların karşısında kendilerini yerine koyabilecekleri yakışıklı erkekler görmek isterler. Bunların tek başlarına kullanımları iletişimsel etkiyi düşürecektir.
  -1 ... bresson
 9. 9.
  dünya döndükçe ve kadının çekiciliği sürdükçe vazgeçilmeyecek durumdur... zira erkeklerin açlığı ya da akıl dışı zaaflarıyla alakası yoktur...

  misal, magnum reklamından oynayan kadın mı daha etkilidir yoksa erkek mi? *

  ya da moda defilelerinde tanıtılan ürün yerine -ki bu ürünler ayakkabı, takı, vs.vs.- kadının ön planda olması tamamiyle doğru bir stratejidir... ama kadına da malum bölgelerini açtırmamak gerekir...

  kadıların kullanılmasından dert yananların reklamları değil de tarihi olayları anlatan filmlerde bile dakikalarca gösterilen sevişme sahnelerini, kadınların cinsel bölgelerine yakın plan çekim yapan yönetmenleri eleştirmeler daha sağlıklı olur...
  -1 ... fatal
 10. 10.
  şirketlerin satın alma görevlisini kadınlardan seçmesinin sebeplerinden biridir.
  1 ... metin oktay