bugün

302 ile Türkiye rekorunu kırarım. Evet.
278 tane ile Türkiye rekoru benim. Evet.
kızım 20 tane yerim dedi.
Sayarak yenir mi amk ! Tencereyle götürülür.
Cok yerim.
Immm 30 kusur yerim heralde.
Bundan bir kaç sene önceydi. Bir bayram Arefe’sinde tüm aile toplanmıştık. Evde adım atacak her yokken yapılan yemekler yetmiyordu. Kuzenimle ben aç kalmıştık.

gece herkes uyuduktan sonra mutfağa gittim, atıştırıyorum. Kuzenim geldi ‘bende yiyecem.’ Dedi. O ara ertesi gün için yapılmış bir düdüklü sarma bulduk. Yanımıza ekmek alıp oturduk başına. Bir yandan muhabbet edip gülüşüyoruz, bir yandan sarmayı ekmek arası yapıp yiyoruz. Bir süre sonra ‘ben yatıyorum, kapağını kapat, aldığımız yere koy, anlamasınlar.’ Dedim. Çünkü en fazla 2 sıra yemişizdir, anlamazlar gibi bir düşünceye sahibim.

Sabah ‘joseeepphhh!!!!!’ Diye bir bağırmayla uyandım. Tek gözüm kapalı, hafif doğrulduğum anda karşıdan dönerek gelen bir nesneyle karşılaştım. Bu nesnenin ne olduğuna dair anlam yüklemeye çalışırken kafama temas ettiği anda oluşan acıdan terlik olduğunu anladım.

Meğer gece 1-2 sıra yemişizdir derken düdüklü sarmanın %80 inden fazlasını yemişiz. 8 sıra dizildiği iddia ediliyordu ve gidip baktığımda sadece son sıranın kaldığını gördüğümde ben de şaşırmıştım.
O günden beridir Arife günü yapılan Bayram yiyecekleri bendem uzakta muhafaza edilir.
Bu da böyle bir anımdır.
Biriniz 278 tane sarsa, diğeriniz 278 tane yese, bir de üçüncü olmalı ki yanınızda ikinizi acile kaldırırken yardımcı olsun.

50 falan yenir herhalde.
tuzlayarak mı tulamayarak mı yersiniz sayın yazarlar.
kazanla getirin, yanında yoğurtla getirin, gene yerim.
kaç tane koyarsanız yerim arkadaş.
karın doyurmuyor bir şey etmiyor zaten löp löp gidiyor.
278 tane yerim. Evet.
Yaprak boğaza kaçacağından az olacaktır.
Bir oturuşta 1 tane yiyebilirim.
emin misin yaprak olduğuna ?
278 tane ile Türkiye rekoru benim. Evet.
Çok net bir şekilde söyleyebilirim ki tüm tencereyi yerim.
Annemin yaprak sarmasını yapacagı gün yemek yemeyip bir tencereyi yediğim günleri hatırlıyorum.
20 25 tane yerim.

not: ekmekle yenmemelidir...
Her yemekte sınırım var ama yaprak sarmada sınır tanımam yedikçe aciktiriyor bende.
En fazla 5-6 tane. Çünkü ben aşırı iyi bir insanım benim yerime başkaları yesin.
Şaka bir yana kırk yıl yemesem aklıma gelmez tıpkı erik gibi.
Geride tencere kalır.
60 i zorlarim.
yanında başka bir şey olup olmamasına ve o anki durumuma göre değişir. sarma gibi bir nefaseti zaten ekmekle yemem. (tokken bile hayır diyemeyeceğim nadide güzelliklerden biridir.)
oturana kadar 3 tane yerim.
güncel Önemli Başlıklar